Tak-Vest AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 688 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 647 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tak-Vest AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,1 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 22,2 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 8,1 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 8,0 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 24,6 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 22,2 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,50 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 13,0 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,68 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Tak-Vest AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tak-Vest AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Tak-Vest AS har score 52 for 2025, rang 9 647 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 74 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,1 % mot median 4,5 %. Vekst: persentil 62 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 13,0 % mot median 6,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 29 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 22,2 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 33 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,25 mot median 1,48.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tak-Vest AS hadde en driftsmargin på 8,1 % og en egenkapitalandel på 22,2 % i 2025, og er nr. 9 647 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 4,3 % til 8,1 % og omsetningen økte med 13 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 26 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 22 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 26 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 74 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 33 | vekt 15 % |
| Vekst | 62 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tak-Vest AS?
Driftsmarginen var 8,1 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,6 %.
Hvor solid er Tak-Vest AS?
Egenkapitalandelen var 22,2 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 3,50 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Tak-Vest AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Tak-Vest AS i Bygg og anlegg?
Tak-Vest AS er nr. 9 647 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 688 av 5 557. Omsetningen endret seg 13,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926073516
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.410)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 21 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 20. oktober 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Ulvenvegen 30, 5210 OS (BJØRNAFJORDEN)
- Kommune
- Bjørnafjorden rang 1 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Sverre Johan Fløysand
- Styrets leder
- Kenneth Malvin Østrem Tveit
- Styremedlem
- Stian Andre Fjeldberg
- Styremedlem
- Christer Tangen
- Styremedlem
- Mads Ragnhildstveit
- Styremedlem
- Kjetil Aarvik
- Styremedlem
- Bjarte Aarvik
- Styremedlem
- Robert Hjørnevik
- Styremedlem
- Eirik Hjørnevik
- Styremedlem
- Sverre Johan Fløysand
- Revisor
- Bergen Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Regnskapskompetanse AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 46 | 52 | |
| Rang | 6 387 | 11 290 | 9 647 | |
| Driftsmargin | 7,3 % | 4,3 % | 8,1 % | |
| Totalrentabilitet | 31,7 % | 15,5 % | 24,6 % | |
| Egenkapitalandel | 34,7 % | 26,6 % | 22,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,47 | 1,29 | 1,25 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,9 % | 13,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28,5 MNOK | 31,3 MNOK | 35,4 MNOK |
| Driftsresultat | 2,1 MNOK | 1,4 MNOK | 2,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | 1,3 MNOK | 2,8 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 1,0 MNOK | 2,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,6 MNOK | 8,9 MNOK | 11,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,3 MNOK | 8,4 MNOK | 11,2 MNOK |
| Egenkapital | 2,3 MNOK | 2,4 MNOK | 2,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Sum gjeld | 4,3 MNOK | 6,5 MNOK | 9,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,3 MNOK | 6,5 MNOK | 9,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6558951.
Videre
Lignende selskaper
- TS Håndverk AS indeks 52, nr. 9 643 · sammenlign
- OS Entreprenør AS indeks 52, nr. 9 644 · sammenlign
- Real Pro AS indeks 52, nr. 9 645 · sammenlign
- Vest Anleggsteknikk AS indeks 52, nr. 9 652 · sammenlign
- XK Entreprenør AS indeks 52, nr. 9 658 · sammenlign