Vest AS
Score · regnskapsår 2025
24av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 477 av 1 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 587 av 2 929 · Annen tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vest AS ligger 26 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 710 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −21,8 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel −10,4 % (median 28,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −21,8 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −22,6 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | −11,3 % | 9,0 % |
| Egenkapitalandel | −10,4 % | 28,2 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,62 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | 27,7 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,42 MNOK | 0,65 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 24 gjør Vest AS det bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 711 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vest AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Vest AS har score 24 for 2025, rang 2 587 av 2 929 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 27,7 % mot median 4,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −10,4 % mot median 28,2 %. Lønnsomhet: persentil 9 mot sammenlignbare, driftsmargin −21,8 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −10,4 % (median 28,2 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −22,6 % (median 2,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −21,8 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Vest AS med 37,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 37,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Vest AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 15,5 % | 3,2 % | −2,3 prosentpoeng | −0,4 prosentpoeng | −1,9 prosentpoeng |
| 2025 | −21,8 % | 3,0 % | −37,3 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | −37,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Vest AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Vest AS falt 37,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,8 % | 15,5 % | −21,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Vest AS falt 37,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,8 % | 15,5 % | −21,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Vest AS falt 37,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting, årssnitt | 89,0 | 93,2 | 98,3 | 103,2 | 108,3 | 111,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,1 % | +4,8 % | +5,4 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,8 % | 15,5 % | −21,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Vest AS hadde en driftsmargin på −21,8 % og en egenkapitalandel på −10,4 % i 2025, og er nr. 2 587 av 2 929 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 15,5 % til −21,8 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,1 | gjeld over verdi |
| P/B | 2,4 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −10,4 % (median 28,2 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −22,6 % (median 2,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −21,8 % (median 3,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 27,7 % (median 4,1 %); Likviditetsgrad 1 1,15 (median 1,36).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 9 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 38 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 19 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vest AS?
Driftsmarginen var −21,8 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Vest AS?
Egenkapitalandelen var −10,4 % i 2025 (median 28,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Vest AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,15 i 2025 (median 1,36).
Hvordan står Vest AS i Annen tjenesteyting?
Vest AS er nr. 2 587 av 2 929 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 477 av 1 711. Omsetningen endret seg 27,7 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
19 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Varner Holding AS.
Konsernregnskap. Varner Holding AS for 2025: indeks 74 av 100, nr. 24 av 240 konsern. Se konsernregnskapet
Konsernet i tall
- Sektorer
- Handel (14 selskaper), Revisjon, regnskap og rådgivning (1 selskap), Annen tjenesteyting (1 selskap) 16 av 19 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 5 313 i alt. Asker 5 239, Tysvær 59, Oslo 15 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Vest AS
- Underskudd
- 2 selskaper: Junkyard AS, Vest AS
- Endret 2024–2025
- 6 selskaper kom inn i konsernet: Vest AS, Fredrik & Louisa AS, Fredrik & Louisa Logistics AS, Fredrik & Louisa Services AS, Fredrik & Louisa Group AS, Fredrik & Louisa Property AS. 1 selskap gikk ut.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926336576
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (96.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 15 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 1. desember 2020 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Uranienborgveien 4, 0258 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 51,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 49 %
- Konsernkjede
-
Eies av: FREDRIK & Louisa AS (51 %)
Øverste eier: Varner Holding AS
- FREDRIK & Louisa AS · 51,0 %
- Kroghshow AS · 49,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 54 | 24 | |
| Rang | 471 | 1 219 | 2 587 | |
| Driftsmargin | 17,8 % | 15,5 % | −21,8 % | |
| Totalrentabilitet | 44,2 % | 40,1 % | −11,3 % | |
| Egenkapitalandel | 39,3 % | 7,9 % | −10,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,54 | 1,07 | 1,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 14,9 % | 27,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,2 MNOK | 4,9 MNOK | 6,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | −1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | −1,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | −1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK | 12,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,6 MNOK | 1,9 MNOK | 6,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,1 MNOK | −1,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK | −1,3 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,8 MNOK | 13,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,8 MNOK | 5,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6383401.
Videre
Lignende selskaper
- Raufoss Vask og Rens AS indeks 25, nr. 2 581 · sammenlign
- Truck Wash System AS indeks 25, nr. 2 583 · sammenlign
- GV Bilverksted AS indeks 24, nr. 2 584 · sammenlign
- Min Frisør Lofoten AS indeks 24, nr. 2 585 · sammenlign
- Noses of Norway AS indeks 24, nr. 2 591 · sammenlign