Hamnæs AS
Score · regnskapsår 2024
84av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 225 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 440 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Hamnæs AS ligger 34 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 36,5 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 56,4 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 36,5 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 43,1 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 83,9 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 56,4 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,57 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 94,1 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 84 gjør Hamnæs AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Hamnæs AS hadde en driftsmargin på 36,5 % og en egenkapitalandel på 56,4 % i 2024, og er nr. 440 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −60,8 % til 56,4 % og driftsmarginen falt fra 68,7 % til 36,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 67 | vekt 25 % |
| Likviditet | 79 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 84 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hamnæs AS?
Driftsmarginen var 36,5 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 83,9 %.
Hvor solid er Hamnæs AS?
Egenkapitalandelen var 56,4 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,77 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Hamnæs AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,57 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Hamnæs AS i Handel?
Hamnæs AS er nr. 440 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 225 av 11 065. Omsetningen endret seg 94,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926360752
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.540)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. desember 2020 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Tangenveien 15, 3144 VEIERLAND (FÆRDER)
- Kommune
- Færder rang 8–17 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 8. januar 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 84 | – | |
| Rang | – | 440 | – | |
| Driftsmargin | 68,7 % | 36,5 % | −218,3 % | |
| Totalrentabilitet | 256,6 % | 83,9 % | −318,5 % | |
| Egenkapitalandel | −60,8 % | 56,4 % | −169,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 7,39 | 3,57 | 0,94 | |
| Omsetningsvekst | – | 94,1 % | −73,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | −0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | −0,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | −0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5972795.
Videre
Lignende selskaper
- Haveland Markise AS indeks 84, nr. 441 · sammenlign
- Norbag Norge AS indeks 84, nr. 442 · sammenlign
- Galleri Nicolines Hus AS indeks 84, nr. 443 · sammenlign
- Bjelde Eiendomsselskap AS indeks 84, nr. 444 · sammenlign
- Pay AS indeks 84, nr. 445 · sammenlign