Botngaard AS
Score · regnskapsår 2025
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 604 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 419 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Botngaard AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 25,7 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 60,6 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 25,7 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 25,7 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 39,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 60,6 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 223,2 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Botngaard AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Botngaard AS har score 72 for 2025, rang 2 419 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 95 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 223,2 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 91 mot sammenlignbare, driftsmargin 25,7 % mot median 3,5 %.
Svakest: Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,92 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,41).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 223,2 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,41).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Botngaard AS hadde en driftsmargin på 25,7 % og en egenkapitalandel på 60,6 % i 2025, og er nr. 2 419 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 223 % og driftsmarginen steg fra 12,8 % til 25,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,41).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 223,2 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Botngaard AS?
Driftsmarginen var 25,7 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 39,4 %.
Hvor solid er Botngaard AS?
Egenkapitalandelen var 60,6 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,65 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Botngaard AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,92 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Botngaard AS i Bygg og anlegg?
Botngaard AS er nr. 2 419 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 604 av 12 873. Omsetningen endret seg 223,2 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 22. august 2024 | Lyngen Kommune | Vintervedlikehold Lyngen kommune 2024-2029 | verdi ikke oppgitt |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926376608
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 11. desember 2020 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Lenangsveien 259, 9064 SVENSBY (LYNGEN)
- Kommune
- Lyngen rang 7–26 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 25. februar 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 72 | |
| Rang | – | – | 2 419 | |
| Driftsmargin | 47,9 % | 12,8 % | 25,7 % | |
| Totalrentabilitet | 50,3 % | 17,9 % | 39,4 % | |
| Egenkapitalandel | 88,4 % | 87,1 % | 60,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,10 | 6,33 | 0,92 | |
| Omsetningsvekst | – | 59,4 % | 223,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6681314.
Videre
Lignende selskaper
- Svein Roar Wistven AS indeks 72, nr. 2 416 · sammenlign
- Borgedal Byggservice AS indeks 72, nr. 2 417 · sammenlign
- Backe Byggservice AS indeks 72, nr. 2 418 · sammenlign
- Byggmester Pawel Mikolajczyk AS indeks 72, nr. 2 424 · sammenlign
- Art Proff AS indeks 72, nr. 2 425 · sammenlign