Control Solutions AS

Org.nr. 926490060 · Ålesund · Stiftet 2021 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2023

35av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 586 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 958 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 47 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Control Solutions AS ligger 14 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −30,2 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 39,7 % (median 39,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 7. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −30,2 % 5,7 % 8 %
Resultatmargin −30,2 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −68,9 % 11,1 % 3 %
Egenkapitalandel 39,7 % 39,6 % 50 %
Gjeldsgrad 1,52 1,21 43 %
Likviditetsgrad 1 1,60 1,57 51 %
Omsetningsvekst – 0,3 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,26 MNOK0,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 35 gjør Control Solutions AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Control Solutions AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Control Solutions AS hadde en driftsmargin på −30,2 % og en egenkapitalandel på 39,7 % i 2023, og er nr. 2 958 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: −0,5 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,5 MNOK 15,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,3 MNOK 3,2 1 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −30,2 % (median 5,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −30,2 % (median 5,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet6 vekt 30 %
Soliditet47 vekt 25 %
Likviditet51 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens56 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Control Solutions AS?

Driftsmarginen var −30,2 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −68,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Control Solutions AS?

Egenkapitalandelen var 39,7 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 1,52 (median 1,21).

Hvordan er likviditeten i Control Solutions AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,60 i 2023 (median 1,57).

Hvordan står Control Solutions AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Control Solutions AS er nr. 2 958 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 586 av 2 185.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
926490060
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. mai 2026
Stiftet
12. januar 2021 5 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Lyngholmvegen 490, 6057 ELLINGSØY (ÅLESUND)
Kommune
Ålesund rang 2–6 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Ålesund. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
  • Nybø Invest AS · 50,0 %
  • Giske Holding AS · 50,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 7. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks356363
Rang2 9581 0101 025
Driftsmargin−30,2 %16,1 %12,5 %
Totalrentabilitet−68,9 %40,2 %26,3 %
Egenkapitalandel39,7 %38,7 %38,4 %
Likviditetsgrad 11,601,631,52
Omsetningsvekst–322,7 %51,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,8 MNOK7,5 MNOK11,4 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK1,2 MNOK1,4 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK1,2 MNOK1,4 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Årsresultat−0,5 MNOK1,1 MNOK1,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,8 MNOK3,0 MNOK5,4 MNOK
Omløpsmidler0,8 MNOK3,0 MNOK5,0 MNOK
Egenkapital0,3 MNOK1,2 MNOK2,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,3 MNOK1,1 MNOK2,0 MNOK
Sum gjeld0,5 MNOK1,9 MNOK3,3 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK1,9 MNOK3,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 4589687.