Cadre AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
21av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 984 av 3 270 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 128 av 5 554 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 16 og robusthet 38 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cadre AS ligger 30 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 3 269 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −606,8 % (median 5,5 %) og egenkapitalandel 35,9 % (median 41,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −606,8 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | −819,8 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 1,0 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 35,9 % | 41,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,79 | 1,09 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,79 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | −37,5 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,86 MNOK | 0,85 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 21 gjør Cadre AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 270 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cadre AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Cadre AS har score 21 for 2025, rang 5 128 av 5 554 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 87 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,79 mot median 1,68.
Svakest: Vekst: persentil 4 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −37,5 % mot median 6,0 %. Konsistens: persentil 10 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −819,8 % (median 5,2 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −606,8 % (median 5,5 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Cadre AS med 265,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 266,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Cadre AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −341,0 % | 4,9 % | −21,6 prosentpoeng | −1,0 prosentpoeng | −20,7 prosentpoeng |
| 2025 | −606,8 % | 5,5 % | −265,8 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | −266,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Cadre AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Cadre AS falt 265,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −319,3 % | −341,0 % | −606,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Cadre AS falt 265,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −319,3 % | −341,0 % | −606,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Cadre AS falt 265,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −319,3 % | −341,0 % | −606,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Cadre AS falt 265,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −319,3 % | −341,0 % | −606,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Cadre AS falt 265,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −319,3 % | −341,0 % | −606,8 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Cadre AS falt 265,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −319,3 % | −341,0 % | −606,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Cadre AS falt 265,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −319,3 % | −341,0 % | −606,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Cadre AS falt 265,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −319,3 % | −341,0 % | −606,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Cadre AS hadde en driftsmargin på −606,8 % og en egenkapitalandel på 35,9 % i 2025, og er nr. 5 128 av 5 554 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −341,0 % til −606,8 % og omsetningen falt med 37 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 063 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 14,9 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,3 | 2 063 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 1 % på avkastningskravet gir 14 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −819,8 % (median 5,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −606,8 % (median 5,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 16 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 20 % |
| Likviditet | 87 | vekt 5 % |
| Vekst | 4 | vekt 25 % |
| Konsistens | 10 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 29 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cadre AS?
Driftsmarginen var −606,8 % i 2025, mot en median på 5,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Cadre AS?
Egenkapitalandelen var 35,9 % i 2025 (median 41,9 %). Gjeldsgraden var 1,79 (median 1,09).
Hvordan er likviditeten i Cadre AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,79 i 2025 (median 1,68).
Hvordan står Cadre AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Cadre AS er nr. 5 128 av 5 554 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 984 av 3 270. Omsetningen endret seg −37,5 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
7 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Cadre Group AS.
Konsernregnskap. Cadre Group AS for 2025: indeks 20 av 100, nr. 55 av 57 konsern. Se konsernregnskapet
Konsernet i tall
- Sektorer
- Kraft og energi (5 selskaper), Bygg og anlegg (1 selskap), Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 7 av 7 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 8 i alt. Kristiansand 8 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Cadre Ppa 1 AS
- Underskudd
- 4 selskaper: Cadre Elvekraft AS, Cadre Ppa 1 AS, Cadre AS, Cadre Elvekraft 2 AS
- Endret 2024–2025
- 1 selskap kom inn i konsernet: Helganes Kraft AS. 6 selskaper gikk ut.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926645900
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 17. desember 2020 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,18 MNOK
- Forretningsadresse
- Rigetjønnveien 14, 4626 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 64885H6BFS10H641KL22 fornyes 27. april 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Cadre Group AS (100 %)
Øverste eier: Cadre Group AS
- Cadre Group AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Helganes Kraft AS (100 %), Cadre Elvekraft AS (100 %), Cadre Ppa 1 AS (100 %)
Porteføljen: 3 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 3 av dem med flertall. Snittindeksen er 36. 1 har negativ egenkapital, og 2 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Cadre Ppa 1 AS (100 %), Cadre Elvekraft AS (100 %), Helganes Kraft AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 33 | 21 | |
| Rang | 4 093 | 4 311 | 5 128 | |
| Driftsmargin | −319,3 % | −341,0 % | −606,8 % | |
| Totalrentabilitet | −0,3 % | 0,0 % | 1,0 % | |
| Egenkapitalandel | 68,8 % | 44,6 % | 35,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 18,17 | 4,79 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,8 % | −37,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,8 MNOK | 11,0 MNOK | 6,9 MNOK |
| Driftsresultat | −28,2 MNOK | −37,5 MNOK | −41,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −11,0 MNOK | −63,2 MNOK | −56,4 MNOK |
| Skattekostnad | −2,4 MNOK | −13,9 MNOK | −12,7 MNOK |
| Årsresultat | −8,6 MNOK | −49,3 MNOK | −43,6 MNOK |
| Finanskostnader | 7,1 MNOK | 63,3 MNOK | 86,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1 273,0 MNOK | 2 417,8 MNOK | 2 891,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 194,0 MNOK | 998,6 MNOK | 1 240,1 MNOK |
| Egenkapital | 876,1 MNOK | 1 077,8 MNOK | 1 037,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −10,9 MNOK | −60,2 MNOK | −103,9 MNOK |
| Sum gjeld | 396,9 MNOK | 1 340,0 MNOK | 1 854,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 226,9 MNOK | 55,0 MNOK | 258,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7179407.
Videre
Lignende selskaper
- Proxpect Drones AS indeks 21, nr. 5 124 · sammenlign
- Veterinær Oddvar Enerstvedt AS indeks 21, nr. 5 125 · sammenlign
- Frikant Mediedesign AS indeks 21, nr. 5 127 · sammenlign
- Excitus Medical AS indeks 21, nr. 5 129 · sammenlign
- Norstyled AS indeks 21, nr. 5 130 · sammenlign