Lorecco AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 378 av 11 054 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 051 av 22 213 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 45 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Lorecco AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 047 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,9 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 13,8 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 0,9 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 4,7 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 13,8 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 6,22 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,45 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 77,8 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Lorecco AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 054 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Lorecco AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Lorecco AS har score 40 for 2024, rang 15 051 av 22 213 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 90 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 77,8 % mot median 2,8 %.
Svakest: Likviditet: persentil 6 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,45 mot median 1,76. Soliditet: persentil 23 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 13,8 % mot median 34,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,45 (median 1,76).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 77,8 % (median 2,8 %); likviditetsgrad 1 0,45 (median 1,76).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Lorecco AS hadde en driftsmargin på 0,9 % og en egenkapitalandel på 13,8 % i 2024, og er nr. 15 051 av 22 213 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 78 %.
Lorecco AS klarte seg bedre enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,45 (median 1,76).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 77,8 % (median 2,8 %); Likviditetsgrad 1 0,45 (median 1,76).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 11,2 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen 29,3 %. I de andre årene var driftsmarginen −0,5 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 45 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 6 | vekt 15 % |
| Vekst | 90 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lorecco AS?
Driftsmarginen var 0,9 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,7 %.
Hvor solid er Lorecco AS?
Egenkapitalandelen var 13,8 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 6,22 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Lorecco AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,45 i 2024 (median 1,76). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Lorecco AS i Handel?
Lorecco AS er nr. 15 051 av 22 213 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 378 av 11 054. Omsetningen endret seg 77,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927057360
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.870)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. mars 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Skjærdalen 51, 3533 TYRISTRAND (RINGERIKE)
- Kommune
- Ringerike rang 6–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. mai 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 33 | 40 | |
| Rang | 102 | 15 633 | 15 051 | |
| Driftsmargin | 11,2 % | −1,9 % | 0,9 % | |
| Totalrentabilitet | 21,1 % | −4,9 % | 4,7 % | |
| Egenkapitalandel | 29,3 % | 14,6 % | 13,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 0,46 | 0,45 | |
| Omsetningsvekst | – | 105,1 % | 77,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,4 MNOK | 3,0 MNOK | 5,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6136001.
Videre
Lignende selskaper
- Wentzel Optikk Langevåg AS indeks 40, nr. 15 047 · sammenlign
- BB Mote AS indeks 40, nr. 15 052 · sammenlign
- Euro Wind AS indeks 40, nr. 15 053 · sammenlign
- BJØRN C. AS indeks 40, nr. 15 054 · sammenlign
- Hafrsfjordbroa Blomster AS indeks 40, nr. 15 055 · sammenlign