Arv Lokalmat AS
Score · regnskapsår 2025
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 851 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 509 av 22 952 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 24 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Arv Lokalmat AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,0 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 4,8 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −2,0 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −2,0 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | −10,2 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 4,8 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 19,81 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,80 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 24,2 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Arv Lokalmat AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Arv Lokalmat AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Arv Lokalmat AS har score 31 for 2025, rang 18 509 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 77 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 24,2 % mot median 4,0 %.
Svakest: Likviditet: persentil 14 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,80 mot median 1,74. Soliditet: persentil 15 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 4,8 % mot median 33,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 4,8 % (median 33,5 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,80 (median 1,74).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,0 % (median 2,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Arv Lokalmat AS hadde en driftsmargin på −2,0 % og en egenkapitalandel på 4,8 % i 2025, og er nr. 18 509 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 3,1 % til −2,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,8 % (median 33,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,80 (median 1,74).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,0 % (median 2,1 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 24,2 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 0,80 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 24 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 14 | vekt 15 % |
| Vekst | 77 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 30 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Arv Lokalmat AS?
Driftsmarginen var −2,0 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Arv Lokalmat AS?
Egenkapitalandelen var 4,8 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 19,81 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Arv Lokalmat AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,80 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Arv Lokalmat AS i Handel?
Arv Lokalmat AS er nr. 18 509 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 851 av 11 289. Omsetningen endret seg 24,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927074737
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. mars 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Busk Bruns veg 4, 7760 SNÅSA
- Kommune
- Snåsa rang 6 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 10. mai 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Anne Marie Lyngberg
- Styrets leder
- Henrik Pedersen
- Styremedlem
- Anne Marie Lyngberg
- Regnskapsfører
- Økonomibistand Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 14 | 44 | 31 | |
| Rang | 19 351 | 13 471 | 18 509 | |
| Driftsmargin | −1,6 % | 3,1 % | −2,0 % | |
| Totalrentabilitet | −5,3 % | 11,6 % | −10,2 % | |
| Egenkapitalandel | −0,4 % | 13,3 % | 4,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,71 | 0,91 | 0,80 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,4 % | 24,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,1 MNOK | 2,4 MNOK | 3,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6555599.
Videre
Lignende selskaper
- Geheb Conditori Hamresanden AS indeks 31, nr. 18 504 · sammenlign
- Lacertidae AS indeks 31, nr. 18 507 · sammenlign
- New Agency AS indeks 31, nr. 18 511 · sammenlign
- Sportsbui AS indeks 31, nr. 18 513 · sammenlign
- Auto1 Bilmegling AS indeks 31, nr. 18 516 · sammenlign