Eln AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 792 av 12 870 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 698 av 20 336 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Eln AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 863 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 99,9 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,0 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 0,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 0,3 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1 755,89 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 3 202,8 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Eln AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 870 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Eln AS har score 71 for 2025, rang 2 698 av 20 336 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 100 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1 755,89 mot median 1,41. Soliditet: persentil 100 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 99,9 % mot median 32,8 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 31 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,0 % mot median 3,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Eln AS hadde en driftsmargin på 0,0 % og en egenkapitalandel på 99,9 % i 2025, og er nr. 2 698 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 3 203 % og driftsmarginen falt fra 7,0 % til 0,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | 100 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eln AS?
Driftsmarginen var 0,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,3 %.
Hvor solid er Eln AS?
Egenkapitalandelen var 99,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,00 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Eln AS?
Likviditetsgrad 1 var 1 755,89 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Eln AS i Bygg og anlegg?
Eln AS er nr. 2 698 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 792 av 12 870. Omsetningen endret seg 3 202,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927161982
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 13. september 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Drammensveien 104B, 0273 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 4. oktober 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 71 | |
| Rang | – | – | 2 698 | |
| Driftsmargin | – | 7,0 % | 0,0 % | |
| Totalrentabilitet | 0,0 % | 12,3 % | 0,3 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 97,3 % | 99,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 37,01 | 1 755,89 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 3 202,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | – |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7005830.
Videre
Lignende selskaper
- Monto AS indeks 71, nr. 2 694 · sammenlign
- Ingemann AS indeks 71, nr. 2 695 · sammenlign
- Troya AS indeks 71, nr. 2 701 · sammenlign
- Radonpartner AS indeks 71, nr. 2 702 · sammenlign
- BYGG & Renovering AS indeks 71, nr. 2 703 · sammenlign