Rørlegger 123 AS

Org.nr. 927187086 · Lillestrøm · Stiftet 2021 · 5 ansatte

Score · regnskapsår 2025

66av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 695 av 12 871 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 164 av 20 335 · Bygg og anlegg

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Rørlegger 123 AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 864 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,1 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 56,5 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 1,1 % 3,5 % 38 %
Resultatmargin 1,2 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 7,1 % 7,8 % 48 %
Egenkapitalandel 56,5 % 32,8 % 75 %
Gjeldsgrad 0,77 1,43 69 %
Likviditetsgrad 1 2,27 1,41 75 %
Omsetningsvekst 41,5 % 6,1 % 78 %
Omsetning per ansatt0,67 MNOK0,88 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 66 gjør Rørlegger 123 AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 871 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Rørlegger 123 AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Rørlegger 123 AS har score 66 for 2025, rang 4 164 av 20 335 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 80 mot sammenlignbare. Vekst: persentil 78 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 41,5 % mot median 6,1 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Rørlegger 123 AS hadde en driftsmargin på 1,1 % og en egenkapitalandel på 56,5 % i 2025, og er nr. 4 164 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 41 % og egenkapitalandelen falt fra 64,3 % til 56,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 10,0 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK
minus netto gjeld −0,2 MNOK
8,0 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,3 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet43 vekt 30 %
Soliditet72 vekt 25 %
Likviditet75 vekt 15 %
Vekst78 vekt 15 %
Konsistens80 vekt 15 %

Varighet: 64 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rørlegger 123 AS?

Driftsmarginen var 1,1 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,1 %.

Hvor solid er Rørlegger 123 AS?

Egenkapitalandelen var 56,5 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,77 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i Rørlegger 123 AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,27 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står Rørlegger 123 AS i Bygg og anlegg?

Rørlegger 123 AS er nr. 4 164 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 695 av 12 871. Omsetningen endret seg 41,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
927187086
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
5 registrert 10. desember 2025
Stiftet
12. april 2021 5 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Hvamstubben 14, 2013 SKJETTEN (LILLESTRØM)
Kommune
Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 10. juni 2021
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks586866
Rang7 0333 6144 164
Driftsmargin1,4 %0,9 %1,1 %
Totalrentabilitet4,5 %5,0 %7,1 %
Egenkapitalandel51,4 %64,3 %56,5 %
Likviditetsgrad 11,952,722,27
Omsetningsvekst–42,4 %41,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,7 MNOK2,4 MNOK3,3 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,5 MNOK0,5 MNOK0,6 MNOK
Omløpsmidler0,5 MNOK0,4 MNOK0,6 MNOK
Egenkapital0,3 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Sum gjeld0,3 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,3 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6464987.