Stø AS
Score · regnskapsår 2023
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 24 av 100 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 563 av 1 978 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Stø AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 100 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023: driftsmargin 6,4 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 87,5 % (median 31,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 280 MNOK | 939 MNOK |
| Driftsmargin | 6,4 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 6,0 % | 5,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 87,5 % | 31,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 2,19 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,11 |
| Omsetningsvekst | – | – |
| Omsetning per ansatt | 4,71 MNOK | 4,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør Stø AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (100 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Stø AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Stø AS hadde en driftsmargin på 6,4 % og en egenkapitalandel på 87,5 % i 2023, og er nr. 563 av 1 978 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 665 MNOK og 2 363 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 708 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 665 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 363 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 40 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 35 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Stø AS?
Driftsmarginen var 6,4 % i 2023, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,4 %.
Hvor solid er Stø AS?
Egenkapitalandelen var 87,5 % i 2023 (median 31,4 %). Gjeldsgraden var 0,14 (median 2,19).
Hvordan er likviditeten i Stø AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,42 i 2023 (median 1,11).
Hvordan står Stø AS i Informasjon og kommunikasjon?
Stø AS er nr. 563 av 1 978 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 24 av 100.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927611929
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 272 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. august 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 5,76 MNOK
- Forretningsadresse
- Biskop Gunnerus' gate 14A, 0185 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.stoe.no
- LEI
- 636700TNT60IPWD5P990 fornyes 16. september 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Vipps Holding AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 62 | 57 | 60 | |
| Rang | 563 | 693 | 543 | |
| Driftsmargin | 6,4 % | 7,3 % | 15,6 % | |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 4,4 % | 9,6 % | |
| Egenkapitalandel | 87,5 % | 75,3 % | 76,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,15 | 0,60 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,0 % | 18,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 279,8 MNOK | 1 382,2 MNOK | 1 636,1 MNOK |
| Driftsresultat | 81,9 MNOK | 101,4 MNOK | 254,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 76,6 MNOK | 58,2 MNOK | 233,6 MNOK |
| Årsresultat | 70,8 MNOK | 51,8 MNOK | 182,1 MNOK |
| Finanskostnader | 14,9 MNOK | 63,9 MNOK | 23,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 2 699,9 MNOK | 2 777,6 MNOK | 2 675,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 338,6 MNOK | 261,1 MNOK | 281,9 MNOK |
| Egenkapital | 2 363,2 MNOK | 2 091,5 MNOK | 2 056,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 171,5 MNOK | −100,2 MNOK | −135,2 MNOK |
| Sum gjeld | 336,6 MNOK | 686,1 MNOK | 619,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 239,2 MNOK | 226,6 MNOK | 470,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5131033.
Videre
Lignende selskaper
- Opera Norway AS indeks 63, nr. 537 · sammenlign
- Viaplay Group Norway AS indeks 63, nr. 538 · sammenlign
- Microsoft Development Center Norway AS indeks 63, nr. 545 · sammenlign
- Advania Norge AS indeks 62, nr. 551 · sammenlign
- Webstep AS indeks 62, nr. 554 · sammenlign