3Tech AS
Score · regnskapsår 2023
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 597 av 1 214 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 813 av 3 757 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
3Tech AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 214 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 20,6 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 11,9 % (median 34,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 20,6 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 21,0 % | 4,9 % |
| Totalrentabilitet | 41,8 % | 12,5 % |
| Egenkapitalandel | 11,9 % | 34,4 % |
| Gjeldsgrad | 7,38 | 1,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,12 MNOK | 1,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør 3Tech AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 214 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- 3Tech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
3Tech AS hadde en driftsmargin på 20,6 % og en egenkapitalandel på 11,9 % i 2023, og er nr. 1 813 av 3 757 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 29 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 25 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 29 MNOK |
| P/B | 3,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 16 | vekt 25 % |
| Likviditet | 46 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er 3Tech AS?
Driftsmarginen var 20,6 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 41,8 %.
Hvor solid er 3Tech AS?
Egenkapitalandelen var 11,9 % i 2023 (median 34,4 %). Gjeldsgraden var 7,38 (median 1,77).
Hvordan er likviditeten i 3Tech AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,37 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står 3Tech AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
3Tech AS er nr. 1 813 av 3 757 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 597 av 1 214.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927889897
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 6. september 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Alvimveien 58, 1722 SARPSBORG
- Kommune
- Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: SAS Investment AS (100 %)
Øverste eier: SAS Investment AS
- SAS Investment AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 60 | 59 | |
| Rang | 1 813 | 1 106 | 1 207 | |
| Driftsmargin | 20,6 % | 20,3 % | 25,4 % | |
| Totalrentabilitet | 41,8 % | 43,9 % | 46,4 % | |
| Egenkapitalandel | 11,9 % | 16,4 % | 13,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 1,33 | 1,23 | |
| Omsetningsvekst | – | 41,4 % | 38,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,7 MNOK | 23,7 MNOK | 32,8 MNOK |
| Driftsresultat | 3,4 MNOK | 4,8 MNOK | 8,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,5 MNOK | 4,9 MNOK | 8,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK | 1,9 MNOK |
| Årsresultat | 2,7 MNOK | 3,8 MNOK | 6,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,4 MNOK | 11,3 MNOK | 18,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,9 MNOK | 11,0 MNOK | 17,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 1,8 MNOK | 2,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,8 MNOK | 2,4 MNOK |
| Sum gjeld | 7,4 MNOK | 9,4 MNOK | 15,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,8 MNOK | 8,3 MNOK | 14,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5007327.
Videre
Lignende selskaper
- Bar Bakke Landskapsarkitekter AS indeks 51, nr. 1 806 · sammenlign
- Aqualung Carbon Capture AS indeks 51, nr. 1 807 · sammenlign
- Hero Group AS indeks 51, nr. 1 811 · sammenlign
- Tos Lab AS indeks 50, nr. 1 814 · sammenlign
- Spor Arkitekter AS indeks 50, nr. 1 818 · sammenlign