Drivemac AS
Score · regnskapsår 2023
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 105 av 6 798 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 407 av 21 073 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Drivemac AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 798 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 11,8 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 47,1 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 11,8 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 11,8 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 63,8 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 47,1 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,12 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 5,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Drivemac AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 798 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Drivemac AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Drivemac AS hadde en driftsmargin på 11,8 % og en egenkapitalandel på 47,1 % i 2023, og er nr. 3 407 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 62 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Drivemac AS?
Driftsmarginen var 11,8 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 63,8 %.
Hvor solid er Drivemac AS?
Egenkapitalandelen var 47,1 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 1,12 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Drivemac AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,89 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Drivemac AS i Handel?
Drivemac AS er nr. 3 407 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 105 av 6 798.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927986426
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. juli 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bedriftsveien 16, 0950 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 59 | 81 | |
| Rang | 3 407 | 7 173 | 619 | |
| Driftsmargin | 11,8 % | 2,8 % | 4,7 % | |
| Totalrentabilitet | 63,8 % | 15,6 % | 40,0 % | |
| Egenkapitalandel | 47,1 % | 58,6 % | 69,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 2,42 | 3,27 | |
| Omsetningsvekst | – | −19,1 % | 126,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14,6 MNOK | 11,8 MNOK | 26,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 0,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,7 MNOK | 0,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,7 MNOK | 2,1 MNOK | 3,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,7 MNOK | 2,1 MNOK | 3,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5357623.
Videre
Lignende selskaper
- Gullrønning H G Rønning AS indeks 73, nr. 3 402 · sammenlign
- Sigmund Olsen Agentur AS indeks 73, nr. 3 404 · sammenlign
- Høiden Mc-Senter AS indeks 73, nr. 3 406 · sammenlign
- Lexow Låsservice AS indeks 73, nr. 3 408 · sammenlign
- Teleste Norge AS indeks 73, nr. 3 409 · sammenlign