Subcem AS
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 9,3 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 1,2 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 99,7 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 390,37 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Subcem AS hadde en egenkapitalandel på 99,7 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 16,6 | 0 MNOK |
| P/B | 2,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 9,3 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 99,7 % (median 35,5 %); Likviditetsgrad 1 390,37 (median 1,79).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Subcem AS?
Driftsmarginen var 9,3 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,2 %.
Hvor solid er Subcem AS?
Egenkapitalandelen var 99,7 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 0,00 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Subcem AS?
Likviditetsgrad 1 var 390,37 i 2023 (median 1,79).
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Subsurface AS.
Subsurface AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Subsurface AS
- Subcem AS du er her
- Bluelux AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928028631
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.850)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. juli 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o People Performance AS, Energivegen 20, 4056 TANANGER (SOLA)
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. november 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 60,0 %
- Fordeling
- selskaper 60 % · privatpersoner 40 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 60 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Subsurface AS (60 %)
Øverste eier: Subsurface AS
- Subsurface AS · 60,0 %
- 2 privatpersoner · 40,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 9,3 % | – | – | |
| Totalrentabilitet | 1,2 % | −4,0 % | 0,1 % | |
| Egenkapitalandel | 99,7 % | 100,0 % | 49,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 390,37 | – | – | |
| Omsetningsvekst | – | −100,0 % | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5151123.