Quick Systems AS

Org.nr. 928051366 · Gjøvik · Stiftet 2021 · 31 ansatte

Score · regnskapsår 2024

35av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 804 av 1 010 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 468 av 3 151 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 14 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Quick Systems AS ligger 15 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 010 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −10,4 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 31,6 % (median 33,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter30 MNOK23 MNOK
Driftsmargin −10,4 % 4,3 % 19 %
Resultatmargin −10,2 % 4,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −30,7 % 8,8 % 10 %
Egenkapitalandel 31,6 % 33,9 % 47 %
Gjeldsgrad 2,17 1,68 42 %
Likviditetsgrad 1 1,30 1,33 48 %
Omsetningsvekst 15,8 % 7,9 % 62 %
Omsetning per ansatt0,96 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 35 gjør Quick Systems AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 010 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Quick Systems AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Quick Systems AS hadde en driftsmargin på −10,4 % og en egenkapitalandel på 31,6 % i 2024, og er nr. 2 468 av 3 151 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −4,0 % til −10,4 % og egenkapitalandelen falt fra 46,8 % til 31,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −1,4 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −2,1 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 3,1 MNOK 2,6 8 MNOK 4 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,2 % (median 4,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −10,4 % (median 4,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet14 vekt 30 %
Soliditet44 vekt 25 %
Likviditet48 vekt 15 %
Vekst62 vekt 15 %
Konsistens24 vekt 15 %

Varighet: 42 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Quick Systems AS?

Driftsmarginen var −10,4 % i 2024, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −30,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Quick Systems AS?

Egenkapitalandelen var 31,6 % i 2024 (median 33,9 %). Gjeldsgraden var 2,17 (median 1,68).

Hvordan er likviditeten i Quick Systems AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,30 i 2024 (median 1,33).

Hvordan står Quick Systems AS i Informasjon og kommunikasjon?

Quick Systems AS er nr. 2 468 av 3 151 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 804 av 1 010. Omsetningen endret seg 15,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
928051366
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
31 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
24. september 2021 5 år i drift
Aksjekapital
0,12 MNOK
Forretningsadresse
Strandgata 13A, 2815 GJØVIK
Kommune
Gjøvik rang 6–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Gjøvik. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
Konsernkjede
Øverste eier: Confirmasoft AB
  • Confirmasoft AB (Sverige) · 100,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks483514
Rang1 5392 4683 111
Driftsmargin−4,0 %−10,4 %−38,6 %
Totalrentabilitet−7,4 %−30,7 %−101,5 %
Egenkapitalandel46,8 %31,6 %−14,9 %
Likviditetsgrad 11,491,300,85
Omsetningsvekst–15,8 %10,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter25,7 MNOK29,7 MNOK32,7 MNOK
Driftsresultat−1,0 MNOK−3,1 MNOK−12,6 MNOK
Resultat før skatt−0,9 MNOK−3,0 MNOK−12,7 MNOK
Skattekostnad−0,4 MNOK−0,7 MNOK0,7 MNOK
Årsresultat−0,5 MNOK−2,4 MNOK−13,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler11,6 MNOK9,7 MNOK12,4 MNOK
Omløpsmidler9,2 MNOK8,7 MNOK12,1 MNOK
Egenkapital5,5 MNOK3,1 MNOK−1,8 MNOK
Opptjent egenkapital3,6 MNOK1,2 MNOK−12,2 MNOK
Sum gjeld6,2 MNOK6,7 MNOK14,2 MNOK
Kortsiktig gjeld6,2 MNOK6,7 MNOK14,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6097381.