Wattif EV AS
Score · regnskapsår 2024
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 55 av 156 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 323 av 845 · Kraft og energi
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Wattif EV AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 156 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −600,6 % (median 10,3 %) og egenkapitalandel 90,3 % (median 40,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | −600,6 % | 10,3 % |
| Resultatmargin | −857,0 % | 14,5 % |
| Totalrentabilitet | −11,5 % | 4,8 % |
| Egenkapitalandel | 90,3 % | 40,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,38 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,32 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 1 198,2 % | −5,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,59 MNOK | 2,59 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Wattif EV AS det bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (156 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Wattif EV AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Wattif EV AS hadde en driftsmargin på −600,6 % og en egenkapitalandel på 90,3 % i 2024, og er nr. 323 av 845 rangerte selskaper i Kraft og energi.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −4 674,6 % til −600,6 % og omsetningen økte med 1 198 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 416 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 416 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −857,0 % (median 14,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −600,6 % (median 10,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 140,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 3,3 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 4 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 87 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 12 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Wattif EV AS?
Driftsmarginen var −600,6 % i 2024, mot en median på 10,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Wattif EV AS?
Egenkapitalandelen var 90,3 % i 2024 (median 40,5 %). Gjeldsgraden var 0,11 (median 1,38).
Hvordan er likviditeten i Wattif EV AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,32 i 2024 (median 1,33).
Hvordan står Wattif EV AS i Kraft og energi?
Wattif EV AS er nr. 323 av 845 rangerte selskaper i Kraft og energi for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 55 av 156. Omsetningen endret seg 1 198,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928054705
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kraft og energi (35.150)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 23 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 4. oktober 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,16 MNOK
- Forretningsadresse
- Tollbodallmenningen 5, 5004 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.wattifev.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 55 | 50 | |
| Rang | 410 | 323 | 432 | |
| Driftsmargin | −4 674,6 % | −600,6 % | −137,9 % | |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | −11,5 % | −10,0 % | |
| Egenkapitalandel | 93,7 % | 90,3 % | 86,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,73 | 4,32 | 1,98 | |
| Omsetningsvekst | – | 1 198,2 % | 175,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 13,5 MNOK | 37,3 MNOK |
| Driftsresultat | −48,8 MNOK | −81,4 MNOK | −51,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −43,4 MNOK | −116,1 MNOK | −102,7 MNOK |
| Årsresultat | −43,4 MNOK | −116,1 MNOK | −102,7 MNOK |
| Finanskostnader | 30,3 MNOK | 62,9 MNOK | 66,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 319,7 MNOK | 460,5 MNOK | 360,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 175,8 MNOK | 192,9 MNOK | 58,1 MNOK |
| Egenkapital | 299,6 MNOK | 415,9 MNOK | 313,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −184,6 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 20,1 MNOK | 44,7 MNOK | 47,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 20,1 MNOK | 44,7 MNOK | 29,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6126685.
Videre
Lignende selskaper
- Skjåk Vasskraft AS indeks 56, nr. 314 · sammenlign
- Ymber AS indeks 55, nr. 317 · sammenlign
- Boen Foss AS indeks 55, nr. 322 · sammenlign
- Gudbrandsdal Energi Produksjon AS indeks 55, nr. 326 · sammenlign
- Clemens Kraft AS indeks 55, nr. 334 · sammenlign