Hannys AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 328 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 563 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hannys AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 20,8 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 44,8 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 20,8 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 20,8 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 55,1 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 44,8 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 974,3 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Hannys AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hannys AS har score 68 for 2025, rang 3 563 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 98 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 974,3 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 92 mot sammenlignbare, driftsmargin 20,8 % mot median 3,5 %.
Svakest: Konsistens: persentil 25 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hannys AS hadde en driftsmargin på 20,8 % og en egenkapitalandel på 44,8 % i 2025, og er nr. 3 563 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 974 % og driftsmarginen falt fra 47,2 % til 20,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 92 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 47 | vekt 15 % |
| Vekst | 98 | vekt 15 % |
| Konsistens | 25 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hannys AS?
Driftsmarginen var 20,8 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 55,1 %.
Hvor solid er Hannys AS?
Egenkapitalandelen var 44,8 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,23 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Hannys AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,34 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Hannys AS i Bygg og anlegg?
Hannys AS er nr. 3 563 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 328 av 12 873. Omsetningen endret seg 974,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928062198
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. september 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Strømsbuveien 62, 4836 ARENDAL
- Kommune
- Arendal rang 5–10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 4. november 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 68 | |
| Rang | – | – | 3 563 | |
| Driftsmargin | −571,7 % | 47,2 % | 20,8 % | |
| Totalrentabilitet | −3,9 % | 77,8 % | 55,1 % | |
| Egenkapitalandel | 84,6 % | 12,6 % | 44,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,10 | 1,08 | 1,34 | |
| Omsetningsvekst | – | 6 355,9 % | 974,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6401295.
Videre
Lignende selskaper
- Biti Maskin AS indeks 68, nr. 3 556 · sammenlign
- Profi Håndverk AS indeks 68, nr. 3 559 · sammenlign
- Murer Kai Bryntesen AS indeks 68, nr. 3 564 · sammenlign
- Saltdal Rør og Entreprenør AS indeks 68, nr. 3 565 · sammenlign
- Studsrud Eiendom AS indeks 68, nr. 3 566 · sammenlign