Lean Group AS

Org.nr. 928066320 · Stavanger · Stiftet 2021 · 7 ansatte

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2023

42av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 079 av 3 333 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 390 av 5 343 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 51 og robusthet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Lean Group AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 3 332 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 5,2 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 21,5 % (median 40,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 7. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 5,2 % 5,9 % 47 %
Resultatmargin 5,1 % 5,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 15,3 % 11,9 % 55 %
Egenkapitalandel 21,5 % 40,8 % 30 %
Gjeldsgrad 3,64 1,17 21 %
Likviditetsgrad 1 1,27 1,60 35 %
Omsetningsvekst – 1,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,98 MNOK0,78 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 42 gjør Lean Group AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 333 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Lean Group AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Lean Group AS hadde en driftsmargin på 5,2 % og en egenkapitalandel på 21,5 % i 2023, og er nr. 3 390 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,3 MNOK 14,9 4 MNOK 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,4 MNOK
minus netto gjeld −0,8 MNOK (grovt tall)
14,3 6 MNOK 4 MNOK
P/B Egenkapital: 0,5 MNOK 2,3 1 MNOK 1 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel5 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering3 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)−1 MNOK
Egenkapitalverdi4 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet51 vekt 40 %
Soliditet25 vekt 20 %
Likviditet35 vekt 5 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens40 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Lean Group AS?

Driftsmarginen var 5,2 % i 2023, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,3 %.

Hvor solid er Lean Group AS?

Egenkapitalandelen var 21,5 % i 2023 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 3,64 (median 1,17).

Hvordan er likviditeten i Lean Group AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2023 (median 1,60).

Hvordan står Lean Group AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Lean Group AS er nr. 3 390 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 079 av 3 333.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
928066320
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. februar 2025
Stiftet
18. oktober 2021 5 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Kongsgata 42, 4005 STAVANGER
Kommune
Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Stavanger. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 50 %
Eid fra samme kommune
100 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 7. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks426747
Rang3 3901 0303 208
Driftsmargin5,2 %15,4 %8,5 %
Totalrentabilitet15,3 %32,6 %17,3 %
Egenkapitalandel21,5 %36,4 %26,8 %
Likviditetsgrad 11,271,571,37
Omsetningsvekst–38,8 %1,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,9 MNOK9,6 MNOK9,7 MNOK
Driftsresultat0,4 MNOK1,5 MNOK0,8 MNOK
Resultat før skatt0,3 MNOK1,5 MNOK0,8 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat0,3 MNOK1,1 MNOK0,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,3 MNOK4,5 MNOK4,8 MNOK
Omløpsmidler2,3 MNOK4,5 MNOK4,8 MNOK
Egenkapital0,5 MNOK1,6 MNOK1,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,5 MNOK1,6 MNOK1,2 MNOK
Sum gjeld1,8 MNOK2,9 MNOK3,5 MNOK
Kortsiktig gjeld1,8 MNOK2,9 MNOK3,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 5241811.