Carlab Auto AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
29av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 948 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 365 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Carlab Auto AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,1 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 10,8 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 1,1 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 7,0 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 10,8 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 8,28 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | −58,0 % | 3,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 29 gjør Carlab Auto AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Carlab Auto AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Carlab Auto AS har score 29 for 2024, rang 18 365 av 22 237 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 63 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 1 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −58,0 % mot median 3,8 %. Soliditet: persentil 16 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 10,8 % mot median 36,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Carlab Auto AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 10,8 % i 2024, og er nr. 18 365 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen falt med 58 %.
Carlab Auto AS klarte seg omtrent som sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 0,3 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen 7,3 %. I de andre årene var driftsmarginen 1,6 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 43 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 16 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | 1 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 34 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Carlab Auto AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,0 %.
Hvor solid er Carlab Auto AS?
Egenkapitalandelen var 10,8 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 8,28 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Carlab Auto AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,08 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Carlab Auto AS i Handel?
Carlab Auto AS er nr. 18 365 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 948 av 7 161. Omsetningen endret seg −58,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928095398
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. oktober 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Algarheimsvegen 101, 2052 JESSHEIM (ULLENSAKER)
- Kommune
- Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Govinder Singh
- Styrets leder
- Govinder Singh
- Revisor
- Inter Revisor AS
- Regnskapsfører
- Regnskapskontoret Oslo DA
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 40 | 29 | |
| Rang | 210 | 13 628 | 18 365 | |
| Driftsmargin | 0,3 % | 1,1 % | 2,1 % | |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 11,5 % | 7,0 % | |
| Egenkapitalandel | 7,3 % | 8,7 % | 10,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,07 | 1,08 | |
| Omsetningsvekst | – | 66,6 % | −58,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25,4 MNOK | 42,3 MNOK | 17,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 4,9 MNOK | 5,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 4,7 MNOK | 5,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 4,4 MNOK | 4,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 4,4 MNOK | 4,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6316841.
Videre
Lignende selskaper
- Nohr Studio AS indeks 29, nr. 18 360 · sammenlign
- RESTAURANT & Cafe Gruppen AS indeks 29, nr. 18 363 · sammenlign
- Independent Fashion Group AS indeks 29, nr. 18 367 · sammenlign
- Øyland Mat AS indeks 29, nr. 18 368 · sammenlign
- Energistasjon Bodø AS indeks 29, nr. 18 370 · sammenlign