Labhuset AS
Score · regnskapsår 2024
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 544 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 434 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Labhuset AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −3,1 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel −11,7 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −3,1 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | −5,7 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | −3,9 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | −11,7 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,35 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 3 679,3 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Labhuset AS det bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Labhuset AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Labhuset AS hadde en driftsmargin på −3,1 % og en egenkapitalandel på −11,7 % i 2024, og er nr. 15 434 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 3 679 % og driftsmarginen steg fra −123,0 % til −3,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −11,7 % (median 34,8 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,7 % (median 1,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,1 % (median 2,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 91 | vekt 15 % |
| Vekst | 100 | vekt 15 % |
| Konsistens | 19 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Labhuset AS?
Driftsmarginen var −3,1 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Labhuset AS?
Egenkapitalandelen var −11,7 % i 2024 (median 34,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Labhuset AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,35 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Labhuset AS i Handel?
Labhuset AS er nr. 15 434 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 544 av 11 065. Omsetningen endret seg 3 679,3 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 9
- i 6 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 3,1 MNOK
- 6 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 22. april 2026 | SYKEHUSINNKJØP HF | Blodposesentrifuger til Helse Bergen HF med opsjon til Helse Førde HF - Kunngjøring av kontraktinngåelse med Labhuset AS | 1,5 MNOK |
| 18. august 2025 | Oslo Universitetssykehus HF (hovedenhet) | 76895 RA KRE Avdeling for kreftbehandling Sentrifuge | 0,0 MNOK |
| 25. juni 2025 | SYKEHUSINNKJØP HF | Blodposesentrifuger til Helse Bergen HF - Kunngjøring av kontraktinngåelse med Labhuset AS | 1,5 MNOK |
| 24. april 2025 | Sykehusbygg HF | K9350 Sentrifuger bordmodell *KUNNGJØRING KONTRAKTSTILDELING* | verdi ikke oppgitt (4 delkontrakter) |
| 22. januar 2025 | STATSBYGG | 1105601 UiO Livsvitenskap brukerutstyr K930.06.02 CO2 inkubatorer | verdi ikke oppgitt |
| 14. oktober 2024 | Sykehusbygg HF | Intensjonskunngjøring K9264 Filtreringssystem for blodposer | verdi ikke oppgitt |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928653382
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. januar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Hasselbakken 10, 1359 EIKSMARKA (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Pascal Mørch
- Styrets leder
- Frode Rangset
- Styremedlem
- Pascal Mørch
- Revisor
- Bhl AS
- Regnskapsfører
- Rubix Økonomi AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 39 | 45 | |
| Rang | – | 15 434 | 13 761 | |
| Driftsmargin | −123,0 % | −3,1 % | 6,2 % | |
| Totalrentabilitet | −5,3 % | −3,9 % | 8,7 % | |
| Egenkapitalandel | −3,7 % | −11,7 % | −3,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 71,06 | 6,35 | 2,96 | |
| Omsetningsvekst | – | 3 679,3 % | 29,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 4,8 MNOK | 6,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,9 MNOK | 3,2 MNOK | 4,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,9 MNOK | 3,2 MNOK | 4,6 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | −0,4 MNOK | −0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,4 MNOK | −0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 3,0 MNOK | 3,6 MNOK | 4,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | 1,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5583083.
Videre
Lignende selskaper
- Asker Blomster AS indeks 39, nr. 15 430 · sammenlign
- Mase Strømaggregater AS indeks 39, nr. 15 432 · sammenlign
- ISTAD UR & Optikk AS indeks 39, nr. 15 436 · sammenlign
- Jørn Jensen Lærhandel AS indeks 39, nr. 15 437 · sammenlign
- Reimes Rekefabrikk AS indeks 39, nr. 15 439 · sammenlign