Sirius Event AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 847 av 1 279 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 250 av 1 846 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og robusthet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sirius Event AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 276 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,2 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 14,2 % (median 34,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 6,2 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 6,2 % | 3,5 % |
| Totalrentabilitet | 9,8 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 14,2 % | 34,4 % |
| Gjeldsgrad | 6,03 | 1,19 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,45 |
| Omsetningsvekst | −2,7 % | 4,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,40 MNOK | 0,35 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Sirius Event AS det bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 279 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sirius Event AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sirius Event AS har score 41 for 2025, rang 1 250 av 1 846 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 54 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,2 % mot median 4,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 25 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 14,2 % mot median 34,4 %. Vekst: persentil 28 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,7 % mot median 4,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 8,5 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −8,0, bransjen +0,4 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Sirius Event AS med 8,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 8,5 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Sirius Event AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14,2 % | 3,6 % | +6,6 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | +6,7 prosentpoeng |
| 2025 | 6,2 % | 4,1 % | −8,0 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | −8,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sirius Event AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Sirius Event AS falt 8,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,6 % | 14,2 % | 6,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Sirius Event AS falt 8,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,6 % | 14,2 % | 6,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter (indeks)
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter steg 6,7 % i 2025; driftsmarginen til Sirius Event AS falt 8,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter, årssnitt | 84,2 | 89,2 | 94,0 | 98,8 | 105,5 | 112,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,0 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,2 % | +6,7 % | +6,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,6 % | 14,2 % | 6,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Sirius Event AS hadde en driftsmargin på 6,2 % og en egenkapitalandel på 14,2 % i 2025, og er nr. 1 250 av 1 846 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 14,2 % til 6,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 19,9 | 3 MNOK |
| P/B | 3,3 | 0 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 5 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 3 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | 0 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 3 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Recreation.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 54 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 25 | vekt 20 % |
| Likviditet | 38 | vekt 5 % |
| Vekst | 28 | vekt 25 % |
| Konsistens | 54 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 51 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sirius Event AS?
Driftsmarginen var 6,2 % i 2025, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,8 %.
Hvor solid er Sirius Event AS?
Egenkapitalandelen var 14,2 % i 2025 (median 34,4 %). Gjeldsgraden var 6,03 (median 1,19).
Hvordan er likviditeten i Sirius Event AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,12 i 2025 (median 1,45).
Hvordan står Sirius Event AS i Kultur og fritid?
Sirius Event AS er nr. 1 250 av 1 846 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 847 av 1 279. Omsetningen endret seg −2,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928750892
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 4. januar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Brages vei 3, 1781 HALDEN
- Kommune
- Halden rang 13 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 16. februar 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Visitøstfold AS (13 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 8. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 52 | 41 | |
| Rang | 615 | 860 | 1 250 | |
| Driftsmargin | 7,6 % | 14,2 % | 6,2 % | |
| Totalrentabilitet | 20,3 % | 34,3 % | 9,8 % | |
| Egenkapitalandel | 32,1 % | 9,7 % | 14,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,47 | 1,05 | 1,12 | |
| Omsetningsvekst | – | −16,6 % | −2,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,0 MNOK | 2,5 MNOK | 2,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 8. november 2026, regnskaps-id 6644477.
Videre
Lignende selskaper
- Lucky Strike Bowlingsenter AS indeks 41, nr. 1 246 · sammenlign
- City Events AS indeks 41, nr. 1 247 · sammenlign
- Vestby Treningssenter AS indeks 41, nr. 1 248 · sammenlign
- IT IS All Living AS indeks 41, nr. 1 249 · sammenlign
- Spilleriet Skien AS indeks 41, nr. 1 252 · sammenlign