Pascal Automasjon Larvik AS
Score · regnskapsår 2024
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 480 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 995 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Pascal Automasjon Larvik AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 345 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 20,1 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 10,5 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 20,1 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 20,5 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 41,9 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 10,5 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 8,49 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | 25,0 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,83 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Pascal Automasjon Larvik AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 345 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Pascal Automasjon Larvik AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Pascal Automasjon Larvik AS hadde en driftsmargin på 20,1 % og en egenkapitalandel på 10,5 % i 2024, og er nr. 8 995 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 25 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 58 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 50 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 58 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,49).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 25,0 % (median 4,1 %); Likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,49).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 13 | vekt 25 % |
| Likviditet | 15 | vekt 15 % |
| Vekst | 77 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pascal Automasjon Larvik AS?
Driftsmarginen var 20,1 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 41,9 %.
Hvor solid er Pascal Automasjon Larvik AS?
Egenkapitalandelen var 10,5 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 8,49 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Pascal Automasjon Larvik AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2024 (median 1,49). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Pascal Automasjon Larvik AS i Bygg og anlegg?
Pascal Automasjon Larvik AS er nr. 8 995 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 480 av 5 345. Omsetningen endret seg 25,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928791068
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 17 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. februar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Elveveien 130, 3271 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 52 | 46 | |
| Rang | 11 348 | 8 995 | 11 988 | |
| Driftsmargin | 21,6 % | 20,1 % | 12,9 % | |
| Totalrentabilitet | 43,2 % | 41,9 % | 29,9 % | |
| Egenkapitalandel | 9,0 % | 10,5 % | 13,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,00 | 1,04 | |
| Omsetningsvekst | – | 25,0 % | −1,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24,9 MNOK | 31,2 MNOK | 30,8 MNOK |
| Driftsresultat | 5,4 MNOK | 6,3 MNOK | 4,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,4 MNOK | 6,4 MNOK | 4,1 MNOK |
| Årsresultat | 4,2 MNOK | 5,0 MNOK | 3,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,6 MNOK | 15,2 MNOK | 13,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,5 MNOK | 13,5 MNOK | 12,3 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK | 1,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 11,4 MNOK | 13,6 MNOK | 11,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,4 MNOK | 13,6 MNOK | 11,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5672165.
Videre
Lignende selskaper
- Borg Svakstrøm AS indeks 52, nr. 8 991 · sammenlign
- Ateam Inneklimaservice AS indeks 52, nr. 8 997 · sammenlign
- Tungesvik Prosjekt AS indeks 52, nr. 8 999 · sammenlign
- Hallvard Johansen AS indeks 52, nr. 9 004 · sammenlign
- Steinnes-VVS AS indeks 52, nr. 9 005 · sammenlign