Lindal Modul AS

Org.nr. 928808084 · Risør · Stiftet 2022 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2025

14av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 615 av 1 679 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 309 av 4 464 · Industri

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 3 og soliditet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Lindal Modul AS ligger 37 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 679 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −22,6 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 29,4 % (median 41,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter18 MNOK22 MNOK
Driftsmargin −22,6 % 4,6 % 3 %
Resultatmargin −23,3 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −42,4 % 9,5 % 2 %
Egenkapitalandel 29,4 % 41,8 % 33 %
Gjeldsgrad 2,40 1,30 29 %
Likviditetsgrad 1 1,19 1,73 23 %
Omsetningsvekst −41,1 % 5,3 % 2 %
Omsetning per ansatt2,30 MNOK1,69 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 14 gjør Lindal Modul AS det bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 679 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Lindal Modul AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Lindal Modul AS har score 14 for 2025, rang 4 309 av 4 464 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 31 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 29,4 % mot median 41,8 %.

Svakest: Vekst: persentil 2 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −41,1 % mot median 5,3 %. Lønnsomhet: persentil 3 mot sammenlignbare, driftsmargin −22,6 % mot median 4,6 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Lindal Modul AS med 17,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 18,1 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Lindal Modul AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Lindal Modul AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−4,8 %4,3 % −11,8 prosentpoeng −0,3 prosentpoeng −11,5 prosentpoeng
2025−22,6 %4,6 % −17,9 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng −18,1 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Lindal Modul AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))

Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Lindal Modul AS falt 17,9 prosentpoeng.

Produsentpriser i industrien per år og driftsmarginen til Lindal Modul AS
Mål202120222023202420252026
Produsentpriser i industrien, årssnitt100,0124,7129,5134,4138,3146,0 (så langt)
Endring fra året før+10,7 %+24,7 %+3,9 %+3,7 %+2,9 %+5,6 %
Selskapets driftsmargin––7,0 %−4,8 %−22,6 %–

Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Lindal Modul AS falt 17,9 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Lindal Modul AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––7,0 %−4,8 %−22,6 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)

Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Lindal Modul AS falt 17,9 prosentpoeng.

Kraftpris i engrosmarkedet per år og driftsmarginen til Lindal Modul AS
Mål202120222023202420252026
Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt64,2141,772,049,454,096,5 (så langt)
Endring fra året før+466,7 %+120,8 %−49,2 %−31,4 %+9,4 %+78,4 %
Selskapets driftsmargin––7,0 %−4,8 %−22,6 %–

Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Lindal Modul AS falt 17,9 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Lindal Modul AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––7,0 %−4,8 %−22,6 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)

Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Lindal Modul AS falt 17,9 prosentpoeng.

Lønnsindeks: metallvareindustri per år og driftsmarginen til Lindal Modul AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt88,091,596,9102,1108,0112,8 (så langt)
Endring fra året før+3,1 %+3,9 %+6,0 %+5,4 %+5,8 %+4,5 %
Selskapets driftsmargin––7,0 %−4,8 %−22,6 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Lindal Modul AS hadde en driftsmargin på −22,6 % og en egenkapitalandel på 29,4 % i 2025, og er nr. 4 309 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −4,8 % til −22,6 % og omsetningen falt med 41 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −1,1 MNOK 22,2 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −1,3 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 2,9 MNOK 3,0 9 MNOK 4 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −23,3 % (median 4,2 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −22,6 % (median 4,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet3 vekt 30 %
Soliditet31 vekt 25 %
Likviditet23 vekt 15 %
Vekst2 vekt 15 %
Konsistens9 vekt 15 %

Varighet: 36 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Lindal Modul AS?

Driftsmarginen var −22,6 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −42,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Lindal Modul AS?

Egenkapitalandelen var 29,4 % i 2025 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 2,40 (median 1,30).

Hvordan er likviditeten i Lindal Modul AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,19 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Lindal Modul AS i Industri?

Lindal Modul AS er nr. 4 309 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 615 av 1 679. Omsetningen endret seg −41,1 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

11 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Mester Lindal AS. Personer vises ikke med navn.

Mester Lindal AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Bygg og anlegg (1 selskap), Eiendom (2 selskaper), Industri (1 selskap), Handel (1 selskap) 5 av 11 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
59 i alt. Risør 59 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
2 selskaper: Lindal Modul AS, Husfjell AS
Endret 2024–2025
1 selskap kom inn i konsernet: Tewo Industrier AS. 1 selskap gikk ut.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
928808084
Org.form
AS
Sektor
Industri (16.230)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
8 registrert 10. september 2026
Stiftet
17. januar 2022 4 år i drift
Aksjekapital
2,20 MNOK
Forretningsadresse
Porsveien 6, 4994 AKLAND (RISØR)
Kommune
Risør rang 21–36 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Risør. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Lindal Gruppen AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks544014
Rang1 8753 0644 309
Driftsmargin7,0 %−4,8 %−22,6 %
Totalrentabilitet19,2 %−15,6 %−42,4 %
Egenkapitalandel48,7 %44,9 %29,4 %
Likviditetsgrad 11,851,581,19
Omsetningsvekst–30,9 %−41,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter23,9 MNOK31,3 MNOK18,4 MNOK
Driftsresultat1,7 MNOK−1,5 MNOK−4,2 MNOK
Resultat før skatt1,6 MNOK−1,6 MNOK−4,3 MNOK
Skattekostnad0,4 MNOK−0,3 MNOK−0,9 MNOK
Årsresultat1,3 MNOK−1,2 MNOK−3,4 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler8,8 MNOK9,6 MNOK9,8 MNOK
Omløpsmidler8,3 MNOK8,3 MNOK8,3 MNOK
Egenkapital4,3 MNOK4,3 MNOK2,9 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK–−3,4 MNOK
Sum gjeld4,5 MNOK5,3 MNOK6,9 MNOK
Kortsiktig gjeld4,5 MNOK5,3 MNOK6,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6720464.