Sandnes Bruktbil AS
Score · regnskapsår 2024
87av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 32 av 3 519 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 183 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Sandnes Bruktbil AS ligger 37 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 519 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,1 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 85,7 % (median 30,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 140 MNOK | 92 MNOK |
| Driftsmargin | 9,1 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 35,2 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 85,7 % | 30,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,35 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 12,9 % | 5,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 87 gjør Sandnes Bruktbil AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 519 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Sandnes Bruktbil AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Sandnes Bruktbil AS hadde en driftsmargin på 9,1 % og en egenkapitalandel på 85,7 % i 2024, og er nr. 183 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 13 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 31 MNOK og 102 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 99 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 102 MNOK |
| P/B | 1,0 | 31 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 9,1 % (median 2,9 %); Egenkapitalandel 85,7 % (median 30,2 %); Likviditetsgrad 1 5,35 (median 1,40).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 92 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sandnes Bruktbil AS?
Driftsmarginen var 9,1 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 35,2 %.
Hvor solid er Sandnes Bruktbil AS?
Egenkapitalandelen var 85,7 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 0,17 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Sandnes Bruktbil AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,35 i 2024 (median 1,40).
Hvordan står Sandnes Bruktbil AS i Handel?
Sandnes Bruktbil AS er nr. 183 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 32 av 3 519. Omsetningen endret seg 12,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928829804
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. februar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Liljeveien 5, 4316 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 96 | 87 | 69 | |
| Rang | 41 | 183 | 3 481 | |
| Driftsmargin | 9,6 % | 9,1 % | 9,0 % | |
| Totalrentabilitet | 47,9 % | 35,2 % | 29,5 % | |
| Egenkapitalandel | 85,0 % | 85,7 % | 56,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,91 | 5,35 | 1,27 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,9 % | 6,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 124,2 MNOK | 140,2 MNOK | 148,7 MNOK |
| Driftsresultat | 11,9 MNOK | 12,7 MNOK | 13,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 11,7 MNOK | 12,7 MNOK | 13,5 MNOK |
| Årsresultat | 9,1 MNOK | 9,9 MNOK | 10,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,8 MNOK | 36,2 MNOK | 45,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 24,1 MNOK | 27,2 MNOK | 25,3 MNOK |
| Egenkapital | 21,0 MNOK | 31,0 MNOK | 25,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 18,9 MNOK | 28,9 MNOK | 23,6 MNOK |
| Sum gjeld | 3,7 MNOK | 5,2 MNOK | 20,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,5 MNOK | 5,1 MNOK | 19,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5864429.
Videre
Lignende selskaper
- Scan-Med AS NORWAY indeks 87, nr. 177 · sammenlign
- Varner Kapital AS indeks 87, nr. 181 · sammenlign
- Eliassen Bil AS indeks 87, nr. 185 · sammenlign
- Nordlo Vennesla AS indeks 87, nr. 186 · sammenlign
- Uno-X Mobility AS indeks 87, nr. 188 · sammenlign