S&T Aktiv Fritid AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −91,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −3 943,4 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 1,2 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | 22,3 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 3,48 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 7,99 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | – | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
S&T Aktiv Fritid AS hadde en egenkapitalandel på 22,3 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 29,8 % til 22,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 41 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,2 | 41 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3 943,4 % (median 2,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −91,2 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 9,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er S&T Aktiv Fritid AS?
Driftsmarginen var −91,2 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er S&T Aktiv Fritid AS?
Egenkapitalandelen var 22,3 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 3,48 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i S&T Aktiv Fritid AS?
Likviditetsgrad 1 var 7,99 i 2025 (median 1,74).
Konsernregnskap · 2025
12 av 100
Rang 240 av 247 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 288 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −26 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −42 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 186 MNOK
- Egenkapital, konsern
- −26 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −9,0 % | −91,2 % |
| Totalrentabilitet | −10,4 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandel | −13,9 % | 22,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 7,99 |
| Omsetningsvekst | 4,7 % | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 2 (463 av 464), 2024: 12 (266 av 275).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928829979
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.490)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. januar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 60,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Thamshavnveien 22, 7300 ORKANGER (ORKLAND)
- Kommune
- Orkland rang 20–35 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 6 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 87,7 % · tre største 96,6 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 88 %
- Konsernkjede
-
Eies av: SALVESEN & Thams Invest AS (88 %)
Øverste eier: SALVESEN & Thams Invest AS
- SALVESEN & Thams Invest AS · 87,7 %
- Invest42 AS · 7,5 %
- Twema AS · 1,4 %
- Sinvest AS · 1,2 %
- Troll Ventures AS · 1,2 %
- Jhk Holding AS · 1,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Mylna Gruppen AS (92 %)
Har eierandeler i: Mylna Gruppen AS (92 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | −91,2 % | |
| Totalrentabilitet | −0,6 % | 0,6 % | 1,2 % | |
| Egenkapitalandel | 0,1 % | 29,8 % | 22,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,79 | 23,05 | 7,99 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | – | 0,2 MNOK |
| Driftsresultat | −1,1 MNOK | −0,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −131,2 MNOK | −32,8 MNOK | −9,8 MNOK |
| Skattekostnad | 2,7 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Årsresultat | −133,9 MNOK | −32,8 MNOK | −9,8 MNOK |
| Finanskostnader | 130,3 MNOK | 33,8 MNOK | 11,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 139,6 MNOK | 158,9 MNOK | 168,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,1 MNOK | 52,1 MNOK | 61,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 47,4 MNOK | 37,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | −12,8 MNOK | −22,6 MNOK |
| Sum gjeld | 139,4 MNOK | 111,5 MNOK | 130,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 2,3 MNOK | 7,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7218622.