M.H Flislegger AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 085 av 12 871 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 811 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
M.H Flislegger AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 864 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 22,1 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 41,8 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 22,1 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 22,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 70,8 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 41,8 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,39 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,14 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 100,8 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør M.H Flislegger AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 871 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
M.H Flislegger AS har score 64 for 2025, rang 4 811 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 94 mot sammenlignbare, driftsmargin 22,1 % mot median 3,5 %. Vekst: persentil 90 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 100,8 % mot median 6,1 %.
Svakest: Likviditet: persentil 2 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,14 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 7,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,14 (median 1,41).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 100,8 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 0,14 (median 1,41).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
M.H Flislegger AS hadde en driftsmargin på 22,1 % og en egenkapitalandel på 41,8 % i 2025, og er nr. 4 811 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −118,8 % til 41,8 % og omsetningen økte med 101 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 7,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,14 (median 1,41).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 100,8 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 0,14 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 94 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 2 | vekt 15 % |
| Vekst | 90 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er M.H Flislegger AS?
Driftsmarginen var 22,1 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 70,8 %.
Hvor solid er M.H Flislegger AS?
Egenkapitalandelen var 41,8 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,39 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i M.H Flislegger AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,14 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står M.H Flislegger AS i Bygg og anlegg?
M.H Flislegger AS er nr. 4 811 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 085 av 12 871. Omsetningen endret seg 100,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928867560
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.330)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. januar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Algarheimsvegen 117, 2056 ALGARHEIM (ULLENSAKER)
- Kommune
- Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. mars 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 64 | |
| Rang | – | – | 4 811 | |
| Driftsmargin | −20,3 % | 8,3 % | 22,1 % | |
| Totalrentabilitet | −121,3 % | 91,8 % | 70,8 % | |
| Egenkapitalandel | −121,8 % | −118,8 % | 41,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,37 | 0,36 | 0,14 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,5 % | 100,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Egenkapital | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6414475.
Videre
Lignende selskaper
- Marius Maler Service AS indeks 64, nr. 4 808 · sammenlign
- Mursystemer AS indeks 64, nr. 4 809 · sammenlign
- Kvila AS indeks 64, nr. 4 810 · sammenlign
- MD Gulv AS indeks 64, nr. 4 812 · sammenlign
- BYGGMESTER KJÆRÅS & CO AS indeks 64, nr. 4 813 · sammenlign