4Tak AS
Score · regnskapsår 2023
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 923 av 5 106 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 290 av 18 344 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
4Tak AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 5 106 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 8,6 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 22,7 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 8,6 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 8,6 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | 20,6 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,40 | 1,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | – | 3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 4,85 MNOK | 1,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør 4Tak AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 106 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- 4Tak AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
4Tak AS hadde en driftsmargin på 8,6 % og en egenkapitalandel på 22,7 % i 2023, og er nr. 10 290 av 18 344 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 35 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 29 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 35 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 35 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er 4Tak AS?
Driftsmarginen var 8,6 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,6 %.
Hvor solid er 4Tak AS?
Egenkapitalandelen var 22,7 % i 2023 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 3,40 (median 1,80).
Hvordan er likviditeten i 4Tak AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2023 (median 1,46).
Hvordan står 4Tak AS i Bygg og anlegg?
4Tak AS er nr. 10 290 av 18 344 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 923 av 5 106.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928921727
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.410)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 17. mars 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,40 MNOK
- Forretningsadresse
- Lundteigveien 10, 3175 RAMNES (TØNSBERG)
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 84 | 43 | |
| Rang | 10 290 | 385 | 13 078 | |
| Driftsmargin | 8,6 % | 9,4 % | −2,5 % | |
| Totalrentabilitet | 20,6 % | 32,5 % | −7,4 % | |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 51,2 % | 53,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,97 | 1,99 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,4 % | −38,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 43,7 MNOK | 54,3 MNOK | 33,2 MNOK |
| Driftsresultat | 3,7 MNOK | 5,1 MNOK | −0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,7 MNOK | 5,2 MNOK | −0,8 MNOK |
| Årsresultat | 2,9 MNOK | 4,0 MNOK | −0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 18,2 MNOK | 15,9 MNOK | 11,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,9 MNOK | 15,3 MNOK | 10,3 MNOK |
| Egenkapital | 4,1 MNOK | 8,2 MNOK | 6,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,7 MNOK | 7,8 MNOK | 5,6 MNOK |
| Sum gjeld | 14,1 MNOK | 7,8 MNOK | 5,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 14,1 MNOK | 7,8 MNOK | 5,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5403955.
Videre
Lignende selskaper
- CW Elektro AS indeks 47, nr. 10 286 · sammenlign
- Utvik Maskin AS indeks 47, nr. 10 288 · sammenlign
- Bygg og Tømrermester Kristian Johnstad AS indeks 47, nr. 10 289 · sammenlign
- VVS- 24 AS indeks 47, nr. 10 292 · sammenlign
- Leira Maskinstasjon AS indeks 47, nr. 10 296 · sammenlign