Focus Techouse Engineering AS

Org.nr. 929048601 · Tønsberg · Stiftet 2022 · 14 ansatte

Score · regnskapsår 2023

60av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 146 av 431 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 153 av 3 469 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 96 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Focus Techouse Engineering AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.

Medianscore 51 blant 431 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 29,8 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 20,0 % (median 30,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter67 MNOK95 MNOK
Driftsmargin 29,8 % 5,3 % 96 %
Resultatmargin 28,9 % 6,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 48,7 % 12,8 % 96 %
Egenkapitalandel 20,0 % 30,7 % 28 %
Gjeldsgrad 4,00 2,17 26 %
Likviditetsgrad 1 1,33 1,32 52 %
Omsetningsvekst – 1,1 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt4,77 MNOK2,58 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 60 gjør Focus Techouse Engineering AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (431 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Focus Techouse Engineering AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Focus Techouse Engineering AS hadde en driftsmargin på 29,8 % og en egenkapitalandel på 20,0 % i 2023, og er nr. 1 153 av 3 469 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 8 MNOK og 176 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 15,1 MNOK 10,0 151 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 19,9 MNOK
minus netto gjeld −17,0 MNOK
8,0 176 MNOK
P/B Egenkapital: 7,6 MNOK 1,0 8 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var −2,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet96 vekt 30 %
Soliditet27 vekt 25 %
Likviditet52 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens49 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Focus Techouse Engineering AS?

Driftsmarginen var 29,8 % i 2023, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 48,7 %.

Hvor solid er Focus Techouse Engineering AS?

Egenkapitalandelen var 20,0 % i 2023 (median 30,7 %). Gjeldsgraden var 4,00 (median 2,17).

Hvordan er likviditeten i Focus Techouse Engineering AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2023 (median 1,32).

Hvordan står Focus Techouse Engineering AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Focus Techouse Engineering AS er nr. 1 153 av 3 469 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 146 av 431.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
929048601
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
14 registrert 10. mai 2026
Stiftet
1. mars 2022 4 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Wirgenes vei 1, 3157 BARKÅKER (TØNSBERG)
Kommune
Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Techouse AS (100 %)
Øverste eier: Techouse AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Danor Norway AS (100 %)

Har eierandeler i: Danor Norway AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks605272
Rang1 1531 616410
Driftsmargin29,8 %14,1 %25,4 %
Totalrentabilitet48,7 %17,1 %25,7 %
Egenkapitalandel20,0 %27,4 %35,8 %
Likviditetsgrad 11,331,461,66
Omsetningsvekst–−18,3 %42,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter66,8 MNOK54,6 MNOK77,7 MNOK
Driftsresultat19,9 MNOK7,7 MNOK19,8 MNOK
Resultat før skatt19,3 MNOK7,7 MNOK20,3 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat15,1 MNOK6,0 MNOK15,8 MNOK
Finanskostnader−0,8 MNOK0,8 MNOK0,9 MNOK
Sum eiendeler38,1 MNOK49,7 MNOK82,4 MNOK
Omløpsmidler34,9 MNOK46,1 MNOK79,8 MNOK
Egenkapital7,6 MNOK13,6 MNOK29,5 MNOK
Opptjent egenkapital7,6 MNOK13,6 MNOK29,4 MNOK
Sum gjeld30,5 MNOK36,1 MNOK52,9 MNOK
Kortsiktig gjeld26,3 MNOK31,6 MNOK48,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4757787.