Uni-K AS
Score · regnskapsår 2024
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 190 av 340 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 041 av 1 996 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 44 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Uni-K AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 340 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 3,3 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 47,5 % (median 42,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 3,3 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 3,7 % | 5,7 % |
| Totalrentabilitet | 11,6 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 47,5 % | 42,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,10 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,44 |
| Omsetningsvekst | 6,5 % | 7,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,83 MNOK | 0,94 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Uni-K AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (340 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Uni-K AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Uni-K AS hadde en driftsmargin på 3,3 % og en egenkapitalandel på 47,5 % i 2024, og er nr. 1 041 av 1 996 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 19 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 44 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 56 | vekt 15 % |
| Vekst | 45 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Uni-K AS?
Driftsmarginen var 3,3 % i 2024, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,6 %.
Hvor solid er Uni-K AS?
Egenkapitalandelen var 47,5 % i 2024 (median 42,8 %). Gjeldsgraden var 1,10 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Uni-K AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,67 i 2024 (median 1,44).
Hvordan står Uni-K AS i Helse og omsorg?
Uni-K AS er nr. 1 041 av 1 996 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 190 av 340. Omsetningen endret seg 6,5 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 8. oktober 2026 | Haugesund Kommune | Rammeavtale utkjøring av mat til brukere | 4,5 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 31. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929071573
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (88.993)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 53 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 11. februar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Kvalamarka 20, 5514 HAUGESUND
- Kommune
- Haugesund rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 49 | 50 | |
| Rang | 1 095 | 1 041 | 1 062 | |
| Driftsmargin | 2,3 % | 3,3 % | 0,7 % | |
| Totalrentabilitet | 9,7 % | 11,6 % | 3,9 % | |
| Egenkapitalandel | 47,5 % | 47,5 % | 54,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,58 | 1,67 | 1,92 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,5 % | 3,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41,3 MNOK | 44,0 MNOK | 45,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 1,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 1,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 1,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,7 MNOK | 14,1 MNOK | 13,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,9 MNOK | 12,4 MNOK | 11,8 MNOK |
| Egenkapital | 5,1 MNOK | 6,7 MNOK | 7,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | 1,5 MNOK | 2,0 MNOK |
| Sum gjeld | 5,6 MNOK | 7,4 MNOK | 6,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,6 MNOK | 7,4 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 5909653.
Videre
Lignende selskaper
- Ime Verksted AS indeks 49, nr. 1 037 · sammenlign
- Ringen Rehabiliteringssenter AS indeks 49, nr. 1 038 · sammenlign
- Astero i Jobb AS indeks 49, nr. 1 040 · sammenlign
- Lyngsalpan Vekst AS indeks 49, nr. 1 049 · sammenlign
- Barne- og Ungdomssenteret på Holmlia AS indeks 49, nr. 1 051 · sammenlign