Devity AS
Score · regnskapsår 2023
33av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 679 av 854 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 177 av 2 801 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Devity AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 854 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −4,2 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 25,8 % (median 35,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 MNOK | 24 MNOK |
| Driftsmargin | −4,2 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | −1,7 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | −0,9 % | 8,3 % |
| Egenkapitalandel | 25,8 % | 35,4 % |
| Gjeldsgrad | 2,87 | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | 18,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,72 MNOK | 1,57 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 33 gjør Devity AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (854 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Devity AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Devity AS hadde en driftsmargin på −4,2 % og en egenkapitalandel på 25,8 % i 2023, og er nr. 2 177 av 2 801 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,7 % (median 4,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −4,2 % (median 4,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 34 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Devity AS?
Driftsmarginen var −4,2 % i 2023, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Devity AS?
Egenkapitalandelen var 25,8 % i 2023 (median 35,4 %). Gjeldsgraden var 2,87 (median 1,67).
Hvordan er likviditeten i Devity AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,11 i 2023 (median 1,37).
Hvordan står Devity AS i Informasjon og kommunikasjon?
Devity AS er nr. 2 177 av 2 801 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 679 av 854.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929162226
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. april 2026
- Stiftet
- 13. april 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,93 MNOK
- Forretningsadresse
- Grenseveien 19, 4313 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700F4FYG7B82EYE81 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Huddlestock Fintech AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 83 | 67 | |
| Rang | 2 177 | 50 | 481 | |
| Driftsmargin | −4,2 % | 20,0 % | 7,5 % | |
| Totalrentabilitet | −0,9 % | 59,5 % | 30,1 % | |
| Egenkapitalandel | 25,8 % | 64,7 % | 69,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 2,66 | 2,97 | |
| Omsetningsvekst | – | 22,6 % | −21,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22,4 MNOK | 27,4 MNOK | 21,6 MNOK |
| Driftsresultat | −0,9 MNOK | 5,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 6,1 MNOK | 3,7 MNOK |
| Årsresultat | −0,6 MNOK | 4,9 MNOK | 3,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,0 MNOK | 10,8 MNOK | 12,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,6 MNOK | 10,1 MNOK | 11,3 MNOK |
| Egenkapital | 2,1 MNOK | 7,0 MNOK | 8,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,1 MNOK | 6,0 MNOK | 7,8 MNOK |
| Sum gjeld | 5,9 MNOK | 3,8 MNOK | 3,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,9 MNOK | 3,8 MNOK | 3,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4824239.
Videre
Lignende selskaper
- Fieldata AS indeks 33, nr. 2 172 · sammenlign
- Avisa Oslo AS indeks 33, nr. 2 173 · sammenlign
- Aurum AS indeks 33, nr. 2 175 · sammenlign
- Pixotope Technologies AS indeks 33, nr. 2 180 · sammenlign
- Variant Oslo AS indeks 33, nr. 2 187 · sammenlign