Utni AS
Score · regnskapsår 2023
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 847 av 11 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 124 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 37 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Utni AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 11 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 0,6 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 27,3 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | −2,0 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 4,6 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 27,3 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,67 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,62 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Utni AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 416 selskaper) i 2023.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Utni AS hadde en driftsmargin på 0,6 % og en egenkapitalandel på 27,3 % i 2023, og er nr. 11 124 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,0 % (median 3,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 25,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 38 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 37 | vekt 25 % |
| Likviditet | 81 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 28 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Utni AS?
Driftsmarginen var 0,6 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Utni AS?
Egenkapitalandelen var 27,3 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 2,67 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i Utni AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,62 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står Utni AS i Bygg og anlegg?
Utni AS er nr. 11 124 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 847 av 11 416.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929230078
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. april 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Stokkavegen 69, 5410 SAGVÅG (STORD)
- Kommune
- Stord rang 6–23 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. mai 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | – | – | |
| Rang | 11 124 | – | – | |
| Driftsmargin | 0,6 % | −4,7 % | −11,8 % | |
| Totalrentabilitet | 4,6 % | −8,0 % | −15,3 % | |
| Egenkapitalandel | 27,3 % | 22,4 % | 9,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,62 | 8,40 | 94,83 | |
| Omsetningsvekst | – | −79,1 % | −37,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 4611501.
Videre
Lignende selskaper
- IVAR ALMROTH TRANSPORT & Graving AS indeks 43, nr. 11 119 · sammenlign
- RH Håndverkertjenester AS indeks 43, nr. 11 123 · sammenlign
- Senja Havbruksservice AS indeks 43, nr. 11 126 · sammenlign
- Elkai AS indeks 43, nr. 11 127 · sammenlign
- V. Holm AS indeks 43, nr. 11 128 · sammenlign