MB Montering AS

Org.nr. 929376943 · Skiptvet · Stiftet 2022

Score · regnskapsår 2025

75av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 044 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 574 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 90 og soliditet 65 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

MB Montering AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 23,4 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 50,5 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 23,4 % 3,5 % 91 %
Resultatmargin 22,2 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 37,2 % 7,8 % 89 %
Egenkapitalandel 50,5 % 32,8 % 69 %
Gjeldsgrad 0,98 1,43 62 %
Likviditetsgrad 1 2,06 1,41 71 %
Omsetningsvekst 63,3 % 6,1 % 84 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 75 gjør MB Montering AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • MB Montering AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

MB Montering AS har score 75 for 2025, rang 1 574 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 90 mot sammenlignbare, driftsmargin 23,4 % mot median 3,5 %. Vekst: persentil 84 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 63,3 % mot median 6,1 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

MB Montering AS hadde en driftsmargin på 23,4 % og en egenkapitalandel på 50,5 % i 2025, og er nr. 1 574 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 5,6 % til 23,4 % og omsetningen økte med 63 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 12 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,9 MNOK 10,0 9 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,3 MNOK
minus netto gjeld −1,9 MNOK
8,0 12 MNOK
P/B Egenkapital: 1,8 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet90 vekt 30 %
Soliditet65 vekt 25 %
Likviditet71 vekt 15 %
Vekst84 vekt 15 %
Konsistens56 vekt 15 %

Varighet: 72 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er MB Montering AS?

Driftsmarginen var 23,4 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 37,2 %.

Hvor solid er MB Montering AS?

Egenkapitalandelen var 50,5 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,98 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i MB Montering AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,06 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står MB Montering AS i Bygg og anlegg?

MB Montering AS er nr. 1 574 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 044 av 12 873. Omsetningen endret seg 63,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
929376943
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.320)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
11. mai 2022 4 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Eikveien 10, 1816 SKIPTVET
Kommune
Skiptvet rang 17–34 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 17. juni 2022
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Mateusz Patryk Bartosiewicz
Styrets leder
Mateusz Patryk Bartosiewicz
Regnskapsfører
Aurum Regnskap AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks806075
Rang1 5686 0971 574
Driftsmargin25,2 %5,6 %23,4 %
Totalrentabilitet51,4 %9,2 %37,2 %
Egenkapitalandel56,6 %40,3 %50,5 %
Likviditetsgrad 11,982,202,06
Omsetningsvekst–31,2 %63,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,6 MNOK3,4 MNOK5,5 MNOK
Driftsresultat0,6 MNOK0,2 MNOK1,3 MNOK
Resultat før skatt0,6 MNOK0,1 MNOK1,2 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK0,1 MNOK0,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler1,3 MNOK2,0 MNOK3,5 MNOK
Omløpsmidler1,1 MNOK1,1 MNOK2,4 MNOK
Egenkapital0,7 MNOK0,8 MNOK1,8 MNOK
Opptjent egenkapital0,7 MNOK0,8 MNOK1,7 MNOK
Sum gjeld0,5 MNOK1,2 MNOK1,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK0,5 MNOK1,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6493703.