TG Construction AS

Org.nr. 929450825 · Horten · Stiftet 2022 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2024

45av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 3 332 av 5 343 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 843 av 19 401 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

TG Construction AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 5 343 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,2 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 19,7 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 6,2 % 4,7 % 60 %
Resultatmargin 5,9 % 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 13,0 % 11,0 % 56 %
Egenkapitalandel 19,7 % 34,8 % 27 %
Gjeldsgrad 4,08 1,72 22 %
Likviditetsgrad 1 1,10 1,49 22 %
Omsetningsvekst 24,1 % 4,0 % 77 %
Omsetning per ansatt1,71 MNOK1,67 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 45 gjør TG Construction AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 343 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • TG Construction AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

TG Construction AS hadde en driftsmargin på 6,2 % og en egenkapitalandel på 19,7 % i 2024, og er nr. 11 843 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 24 % og driftsmarginen steg fra 2,0 % til 6,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 10,0 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,7 MNOK
minus netto gjeld 0,3 MNOK
8,0 6 MNOK
P/B Egenkapital: 1,1 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 24,1 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 1,10 (median 1,49).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet58 vekt 30 %
Soliditet24 vekt 25 %
Likviditet22 vekt 15 %
Vekst77 vekt 15 %
Konsistens44 vekt 15 %

Varighet: 40 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er TG Construction AS?

Driftsmarginen var 6,2 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,0 %.

Hvor solid er TG Construction AS?

Egenkapitalandelen var 19,7 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 4,08 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i TG Construction AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,10 i 2024 (median 1,49).

Hvordan står TG Construction AS i Bygg og anlegg?

TG Construction AS er nr. 11 843 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 332 av 5 343. Omsetningen endret seg 24,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
929450825
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
7 registrert 10. september 2026
Stiftet
11. juni 2022 4 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Halvdan Svartes gate 45B, 3186 HORTEN
Kommune
Horten rang 20–27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks364520
Rang13 00611 84318 452
Driftsmargin2,0 %6,2 %−0,7 %
Totalrentabilitet6,7 %13,0 %−1,6 %
Egenkapitalandel20,8 %19,7 %0,5 %
Likviditetsgrad 11,131,100,84
Omsetningsvekst–24,1 %9,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter9,6 MNOK11,9 MNOK13,1 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK0,7 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,7 MNOK−0,2 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,5 MNOK−0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler2,8 MNOK5,8 MNOK5,8 MNOK
Omløpsmidler1,8 MNOK4,6 MNOK4,5 MNOK
Egenkapital0,6 MNOK1,1 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK0,8 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld2,2 MNOK4,6 MNOK5,8 MNOK
Kortsiktig gjeld1,6 MNOK4,2 MNOK5,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6320053.