Leasi AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2024
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 572 av 2 140 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 193 av 4 239 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og robusthet 60 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Leasi AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 2 140 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −66,3 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 56,6 % (median 39,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −66,3 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | −62,0 % | 4,0 % |
| Totalrentabilitet | −37,8 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 56,6 % | 39,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 1,12 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,49 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | 173,2 % | 7,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,45 MNOK | 0,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Leasi AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 140 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Leasi AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Leasi AS hadde en driftsmargin på −66,3 % og en egenkapitalandel på 56,6 % i 2024, og er nr. 3 193 av 4 239 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −4,3 % til −66,3 % og omsetningen økte med 173 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,6 | 8 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (62): Computer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −62,0 % (median 4,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −66,3 % (median 4,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 62 | vekt 20 % |
| Likviditet | 92 | vekt 5 % |
| Vekst | 49 | vekt 25 % |
| Konsistens | 41 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 29 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Leasi AS?
Driftsmarginen var −66,3 % i 2024, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −37,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Leasi AS?
Egenkapitalandelen var 56,6 % i 2024 (median 39,0 %). Gjeldsgraden var 0,77 (median 1,12).
Hvordan er likviditeten i Leasi AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,49 i 2024 (median 1,52).
Hvordan står Leasi AS i Informasjon og kommunikasjon?
Leasi AS er nr. 3 193 av 4 239 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 572 av 2 140. Omsetningen endret seg 173,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929534603
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. november 2025
- Stiftet
- 29. juni 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Pilestredet 17, 0164 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. juli 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 6
- Største eier
- 31,3 % · tre største 94,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Dwh Holding AS · 31,3 %
- Bekke Invest AS · 31,3 %
- Balcon Holding AS · 31,3 %
- Maric Invest AS · 2,0 %
- Leine Kapital AS · 2,0 %
- Sverg AS · 2,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 20 | 38 | 37 | |
| Rang | 3 624 | 3 193 | 3 255 | |
| Driftsmargin | −4,3 % | −66,3 % | −45,1 % | |
| Totalrentabilitet | −13,6 % | −37,8 % | −44,3 % | |
| Egenkapitalandel | 1,7 % | 56,6 % | 25,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 6,49 | 2,38 | |
| Omsetningsvekst | – | 173,2 % | 41,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 4,0 MNOK | 5,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −2,7 MNOK | −2,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −2,5 MNOK | −2,4 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −2,5 MNOK | −2,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 6,6 MNOK | 5,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 6,6 MNOK | 5,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 3,8 MNOK | 1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −2,6 MNOK | −5,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 2,9 MNOK | 4,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK | 2,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5694107.
Videre
Lignende selskaper
- Eduplaytion AS indeks 38, nr. 3 185 · sammenlign
- Legala AS indeks 38, nr. 3 186 · sammenlign
- Aceno Impact AS indeks 38, nr. 3 187 · sammenlign
- Visuell Natur AS indeks 38, nr. 3 191 · sammenlign
- Kolibrimedia AS indeks 38, nr. 3 195 · sammenlign