Eletra Energy AS
Score · regnskapsår 2024
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 143 av 194 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 599 av 839 · Kraft og energi
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 1 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Eletra Energy AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 194 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,0 % (median 14,0 %) og egenkapitalandel 0,2 % (median 43,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 70 MNOK | 126 MNOK |
| Driftsmargin | 2,0 % | 14,0 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 11,3 % |
| Totalrentabilitet | 6,3 % | 5,9 % |
| Egenkapitalandel | 0,2 % | 43,5 % |
| Gjeldsgrad | 521,83 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,16 |
| Omsetningsvekst | 426,2 % | −6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Eletra Energy AS det bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (194 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Eletra Energy AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Eletra Energy AS hadde en driftsmargin på 2,0 % og en egenkapitalandel på 0,2 % i 2024, og er nr. 599 av 839 rangerte selskaper i Kraft og energi.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 426 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Eletra Energy AS klarte seg omtrent som sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 13 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,2 % (median 43,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,16).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 426,2 % (median −6,1 %); Likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,16).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 0,6 % i 2025 (sektorens median 16,1 %), og egenkapitalandelen 1,8 %. I de andre årene var driftsmarginen −4,7 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 16,1 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 1 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 25 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eletra Energy AS?
Driftsmarginen var 2,0 % i 2024, mot en median på 14,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,3 %.
Hvor solid er Eletra Energy AS?
Egenkapitalandelen var 0,2 % i 2024 (median 43,5 %). Gjeldsgraden var 521,83 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Eletra Energy AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2024 (median 1,16). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Eletra Energy AS i Kraft og energi?
Eletra Energy AS er nr. 599 av 839 rangerte selskaper i Kraft og energi for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 143 av 194. Omsetningen endret seg 426,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929590759
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kraft og energi (35.150)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. juli 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Solheimveien 6, 1461 LØRENSKOG
- Kommune
- Lørenskog rang 1–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 10 | 41 | 37 | |
| Rang | 808 | 599 | 651 | |
| Driftsmargin | −11,3 % | 2,0 % | 0,6 % | |
| Totalrentabilitet | −12,6 % | 6,3 % | 4,2 % | |
| Egenkapitalandel | −12,4 % | 0,2 % | 1,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,87 | 1,00 | 1,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 426,2 % | 205,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,3 MNOK | 70,2 MNOK | 214,5 MNOK |
| Driftsresultat | −1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK |
| Årsresultat | −1,5 MNOK | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,9 MNOK | 24,6 MNOK | 42,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,6 MNOK | 24,4 MNOK | 42,0 MNOK |
| Egenkapital | −1,5 MNOK | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,5 MNOK | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 13,4 MNOK | 24,5 MNOK | 41,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 13,4 MNOK | 24,5 MNOK | 41,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6281537.
Videre
Lignende selskaper
- Aneo AS indeks 41, nr. 595 · sammenlign
- Nordkraft Magasin AS indeks 41, nr. 598 · sammenlign
- Viermie AS indeks 41, nr. 603 · sammenlign
- Tellenes Vindpark AS indeks 40, nr. 608 · sammenlign
- Griug AS indeks 40, nr. 612 · sammenlign