Red Rock AS
Score · regnskapsår 2025
44av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 838 av 1 317 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 701 av 4 312 · Industri
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 36 og soliditet 57 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Red Rock AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 317 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,0 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 43,4 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 81 MNOK | 116 MNOK |
| Driftsmargin | 2,0 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 2,8 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 8,2 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 43,4 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,31 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,90 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | −11,4 % | 7,0 % |
| Omsetning per ansatt | 3,69 MNOK | 2,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 44 gjør Red Rock AS det bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 317 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Red Rock AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Red Rock AS har score 44 for 2025, rang 2 701 av 4 312 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 67 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,90 mot median 1,54.
Svakest: Vekst: persentil 14 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −11,4 % mot median 7,0 %. Lønnsomhet: persentil 36 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,0 % mot median 4,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 9,9 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −10,4, bransjen −0,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Red Rock AS med 10,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 9,9 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Red Rock AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 5 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 12,4 % | 5,4 % | +1,4 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +1,3 prosentpoeng |
| 2025 | 2,0 % | 4,9 % | −10,4 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | −9,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Red Rock AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Red Rock AS falt 10,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 11,0 % | 12,4 % | 2,0 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Red Rock AS falt 10,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 11,0 % | 12,4 % | 2,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Red Rock AS falt 10,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 11,0 % | 12,4 % | 2,0 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Red Rock AS falt 10,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 11,0 % | 12,4 % | 2,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Red Rock AS falt 10,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 11,0 % | 12,4 % | 2,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Red Rock AS hadde en driftsmargin på 2,0 % og en egenkapitalandel på 43,4 % i 2025, og er nr. 2 701 av 4 312 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 12,4 % til 2,0 % og omsetningen falt med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 48 MNOK og 103 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 89 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 103 MNOK |
| P/B | 3,0 | 48 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 36 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 57 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 14 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Red Rock AS?
Driftsmarginen var 2,0 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,2 %.
Hvor solid er Red Rock AS?
Egenkapitalandelen var 43,4 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 1,31 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Red Rock AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,90 i 2025 (median 1,54).
Hvordan står Red Rock AS i Industri?
Red Rock AS er nr. 2 701 av 4 312 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 838 av 1 317. Omsetningen endret seg −11,4 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
9 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Acron Group AS.
Acron Group AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929765079
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (28.220)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 22 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. august 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Andøyfaret 31, 4623 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 63670019BXNOXWJ5RG20 fornyes 10. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 89,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Acron Development AS (89 %)
Øverste eier: Acron Group AS
- Acron Development AS · 89,0 %
- Ekko Investering AS · 5,5 %
- Fourt Invest AS · 5,5 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Acron Construction AS (100 %)
Har eierandeler i: Acron Construction AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 81 | 62 | 44 | |
| Rang | 308 | 1 180 | 2 701 | |
| Driftsmargin | 11,0 % | 12,4 % | 2,0 % | |
| Totalrentabilitet | 45,0 % | 24,2 % | 8,2 % | |
| Egenkapitalandel | 48,4 % | 47,2 % | 43,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,05 | 2,28 | 1,90 | |
| Omsetningsvekst | – | −28,8 % | −11,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 128,8 MNOK | 91,7 MNOK | 81,3 MNOK |
| Driftsresultat | 14,1 MNOK | 11,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 12,9 MNOK | 13,3 MNOK | 2,3 MNOK |
| Skattekostnad | 2,8 MNOK | 2,9 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 10,1 MNOK | 10,4 MNOK | 1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 3,4 MNOK | 1,0 MNOK | 3,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 36,2 MNOK | 59,0 MNOK | 68,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 30,1 MNOK | 50,2 MNOK | 55,7 MNOK |
| Egenkapital | 17,5 MNOK | 27,9 MNOK | 29,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 17,4 MNOK | 27,8 MNOK | 29,5 MNOK |
| Sum gjeld | 18,7 MNOK | 31,2 MNOK | 38,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,9 MNOK | 22,0 MNOK | 29,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6739304.
Videre
Lignende selskaper
- Fjordpipe AS indeks 44, nr. 2 697 · sammenlign
- Nordic Mechanical Solutions AS indeks 44, nr. 2 700 · sammenlign
- Future Services AS indeks 44, nr. 2 702 · sammenlign
- Tavlebyggern AS indeks 44, nr. 2 703 · sammenlign
- Norsk Hydro ASA indeks 44, nr. 2 705 · sammenlign