Orkla Health Holding AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 51 MNOK | 129 MNOK |
| Driftsmargin | −135,2 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 159,5 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 0,9 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 94,1 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,01 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | 54,3 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,22 MNOK | 2,68 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Orkla Health Holding AS hadde en egenkapitalandel på 94,1 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −163,6 % til −135,2 % og omsetningen økte med 54 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 818 MNOK og 9 736 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 818 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 9 736 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 198,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,01 (median 1,53).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −135,2 % (median 4,7 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 54,3 % (median 6,3 %); Likviditetsgrad 1 0,01 (median 1,53).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Orkla Health Holding AS?
Driftsmarginen var −135,2 % i 2025, mot en median på 4,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,9 %.
Hvor solid er Orkla Health Holding AS?
Egenkapitalandelen var 94,1 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 0,06 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Orkla Health Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,01 i 2025 (median 1,53). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930097683
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (10.850)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 23 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. september 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 9,01 MNOK
- Forretningsadresse
- Drammensveien 149A, 0277 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −831,0 % | −163,6 % | −135,2 % | |
| Totalrentabilitet | 14,5 % | 1,6 % | 0,9 % | |
| Egenkapitalandel | 83,9 % | 96,9 % | 94,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 1,13 | 0,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 634,8 % | 54,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,5 MNOK | 33,1 MNOK | 51,0 MNOK |
| Driftsresultat | −37,4 MNOK | −54,1 MNOK | −69,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1 710,4 MNOK | 156,5 MNOK | 81,4 MNOK |
| Årsresultat | 1 694,6 MNOK | 155,8 MNOK | 81,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 5,1 MNOK | 16,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 11 807,6 MNOK | 10 379,9 MNOK | 10 349,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 841,1 MNOK | 36,5 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 9 909,6 MNOK | 10 054,9 MNOK | 9 736,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | – | −345,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1 897,9 MNOK | 325,0 MNOK | 613,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1 894,0 MNOK | 32,3 MNOK | 440,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7123847.