Orkla Snacks AS

Org.nr. 930097748 · Oslo · Stiftet 2022 · 26 ansatte

Score · regnskapsår 2024

48av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 857 av 3 519 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 072 av 22 237 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Orkla Snacks AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 3 519 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin −231,2 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 89,1 % (median 30,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter54 MNOK92 MNOK
Driftsmargin −231,2 % 2,9 % 0 %
Resultatmargin 1 305,5 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 5,0 % 11,8 % 25 %
Egenkapitalandel 89,1 % 30,2 % 99 %
Gjeldsgrad 0,12 2,23 99 %
Likviditetsgrad 1 0,34 1,40 0 %
Omsetningsvekst 254,0 % 5,1 % 99 %
Omsetning per ansatt2,06 MNOK4,92 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 48 gjør Orkla Snacks AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 519 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Orkla Snacks AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Orkla Snacks AS hadde en driftsmargin på −231,2 % og en egenkapitalandel på 89,1 % i 2024, og er nr. 12 072 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −305,0 % til −231,2 % og omsetningen økte med 254 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 6 188 MNOK og 17 690 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 618,8 MNOK 10,0 6 188 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: −123,9 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 17 690,3 MNOK 1,0 17 690 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,9 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,34 (median 1,40).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −231,2 % (median 2,9 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 254,0 % (median 5,1 %); Likviditetsgrad 1 0,34 (median 1,40).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 13,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet12 vekt 30 %
Soliditet99 vekt 25 %
Likviditet0 vekt 15 %
Vekst99 vekt 15 %
Konsistens30 vekt 15 %

Varighet: 42 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Orkla Snacks AS?

Driftsmarginen var −231,2 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,0 %.

Hvor solid er Orkla Snacks AS?

Egenkapitalandelen var 89,1 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 0,12 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Orkla Snacks AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,34 i 2024 (median 1,40). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Orkla Snacks AS i Handel?

Orkla Snacks AS er nr. 12 072 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 857 av 3 519. Omsetningen endret seg 254,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
930097748
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.380)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
26 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
1. september 2022 4 år i drift
Aksjekapital
10,00 MNOK
Forretningsadresse
Drammensveien 149A, 0277 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks364847
Rang14 66512 07212 874
Driftsmargin−305,0 %−231,2 %−40,1 %
Totalrentabilitet3,0 %5,0 %5,1 %
Egenkapitalandel92,2 %89,1 %88,4 %
Likviditetsgrad 10,010,340,31
Omsetningsvekst–254,0 %325,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter15,1 MNOK53,6 MNOK228,2 MNOK
Driftsresultat−46,2 MNOK−123,9 MNOK−91,4 MNOK
Resultat før skatt606,6 MNOK699,7 MNOK979,4 MNOK
Årsresultat616,0 MNOK618,8 MNOK930,1 MNOK
Finanskostnader3,0 MNOK301,4 MNOK35,4 MNOK
Sum eiendeler19 989,6 MNOK19 854,0 MNOK19 753,1 MNOK
Omløpsmidler15,4 MNOK512,8 MNOK405,4 MNOK
Egenkapital18 433,3 MNOK17 690,3 MNOK17 457,2 MNOK
Opptjent egenkapital−915,1 MNOK−1 658,2 MNOK−1 891,3 MNOK
Sum gjeld1 556,2 MNOK2 163,7 MNOK2 295,9 MNOK
Kortsiktig gjeld1 549,8 MNOK1 509,6 MNOK1 319,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6107365.

Lignende selskaper