EV Gruppen AS
Score · regnskapsår 2025
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 893 av 1 642 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 956 av 5 554 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 57 og robusthet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
EV Gruppen AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 642 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,7 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 18,8 % (median 33,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 7,7 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 7,2 % | 5,7 % |
| Totalrentabilitet | 16,5 % | 14,0 % |
| Egenkapitalandel | 18,8 % | 33,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,31 | 1,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,02 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 209,6 % | 8,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,36 MNOK | 1,72 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør EV Gruppen AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 642 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- EV Gruppen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
EV Gruppen AS har score 49 for 2025, rang 2 956 av 5 554 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 75 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,02 mot median 1,43.
Svakest: Soliditet: persentil 26 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 18,8 % mot median 33,1 %. Konsistens: persentil 34 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 6,9 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −7,1, bransjen −0,1 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til EV Gruppen AS med 7,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 6,9 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk EV Gruppen AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14,8 % | 5,7 % | −20,2 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −20,0 prosentpoeng |
| 2025 | 7,7 % | 5,6 % | −7,1 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | −6,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til EV Gruppen AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til EV Gruppen AS falt 7,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 35,0 % | 14,8 % | 7,7 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til EV Gruppen AS falt 7,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 35,0 % | 14,8 % | 7,7 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til EV Gruppen AS falt 7,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 35,0 % | 14,8 % | 7,7 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til EV Gruppen AS falt 7,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 35,0 % | 14,8 % | 7,7 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til EV Gruppen AS falt 7,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 35,0 % | 14,8 % | 7,7 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til EV Gruppen AS falt 7,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 35,0 % | 14,8 % | 7,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til EV Gruppen AS falt 7,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 35,0 % | 14,8 % | 7,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til EV Gruppen AS falt 7,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 35,0 % | 14,8 % | 7,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
EV Gruppen AS hadde en driftsmargin på 7,7 % og en egenkapitalandel på 18,8 % i 2025, og er nr. 2 956 av 5 554 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 210 % og driftsmarginen falt fra 14,8 % til 7,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 14,9 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 10 MNOK |
| P/B | 2,3 | 3 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 13 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 8 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −2 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 10 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 57 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 26 | vekt 20 % |
| Likviditet | 75 | vekt 5 % |
| Vekst | 57 | vekt 25 % |
| Konsistens | 34 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 49 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er EV Gruppen AS?
Driftsmarginen var 7,7 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,5 %.
Hvor solid er EV Gruppen AS?
Egenkapitalandelen var 18,8 % i 2025 (median 33,1 %). Gjeldsgraden var 4,31 (median 1,77).
Hvordan er likviditeten i EV Gruppen AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,02 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står EV Gruppen AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
EV Gruppen AS er nr. 2 956 av 5 554 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 893 av 1 642. Omsetningen endret seg 209,6 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Evg Holding AS.
Evg Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 1 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 16 i alt. Oslo 16 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Evg Holding AS
- EV Gruppen AS du er her
- Org.nr. 934161076
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930185116
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 16 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 14. oktober 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Professor Birkelands vei 27b, 1081 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.evgruppen.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Evg Holding AS (100 %)
Øverste eier: Evg Holding AS
- Evg Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 48 | 49 | |
| Rang | – | 3 031 | 2 956 | |
| Driftsmargin | 35,0 % | 14,8 % | 7,7 % | |
| Totalrentabilitet | 48,2 % | 15,7 % | 16,5 % | |
| Egenkapitalandel | 83,0 % | 13,6 % | 18,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,88 | 1,17 | 2,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 2 931,5 % | 209,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,2 MNOK | 7,0 MNOK | 21,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 7,2 MNOK | 10,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 2,2 MNOK | 7,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 1,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 6,2 MNOK | 8,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 1,9 MNOK | 3,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6633027.
Videre
Lignende selskaper
- Salts Healthcare Norge AS indeks 49, nr. 2 951 · sammenlign
- Ren Arkitektur AS indeks 49, nr. 2 953 · sammenlign
- Ikm Ptu AS indeks 49, nr. 2 954 · sammenlign
- Nordbø og Seglem AS indeks 49, nr. 2 955 · sammenlign
- Smeh AS indeks 49, nr. 2 957 · sammenlign