Netts AS
Score · regnskapsår 2023
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 878 av 10 548 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 795 av 21 088 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Netts AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 539 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 42,2 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 1,4 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 42,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 8,3 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 9,2 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,4 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 68,46 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 10,18 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Netts AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 548 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Netts AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Netts AS hadde en driftsmargin på 42,2 % og en egenkapitalandel på 1,4 % i 2023, og er nr. 9 795 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,4 % (median 35,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 10 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 28 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Netts AS?
Driftsmarginen var 42,2 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,2 %.
Hvor solid er Netts AS?
Egenkapitalandelen var 1,4 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 68,46 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Netts AS?
Likviditetsgrad 1 var 10,18 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Netts AS i Handel?
Netts AS er nr. 9 795 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 878 av 10 548.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930215732
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. oktober 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nodenesveien 23A, 4643 SØGNE (KRISTIANSAND)
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. november 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Rune Kvevik
- Styrets leder
- Rune Kvevik
- Regnskapsfører
- Regnskapshjelp AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 32 | – | |
| Rang | 9 795 | 17 570 | – | |
| Driftsmargin | 42,2 % | −24,6 % | 11,4 % | |
| Totalrentabilitet | 9,2 % | −7,2 % | 2,8 % | |
| Egenkapitalandel | 1,4 % | −12,2 % | −53,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 10,18 | 8,16 | 2,19 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,3 % | −70,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,3 MNOK | 2,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | −0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −1,1 MNOK | −2,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −1,1 MNOK | −2,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,3 MNOK | 7,7 MNOK | 5,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,2 MNOK | 6,2 MNOK | 4,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | −0,9 MNOK | −3,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | −1,0 MNOK | −3,0 MNOK |
| Sum gjeld | 11,1 MNOK | 8,6 MNOK | 8,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK | 2,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 4747525.
Videre
Lignende selskaper
- Smiutstyr AS indeks 52, nr. 9 790 · sammenlign
- Herand Handel AS indeks 52, nr. 9 791 · sammenlign
- Frimerkehuset AS indeks 52, nr. 9 792 · sammenlign
- Lino Trading AS indeks 52, nr. 9 794 · sammenlign
- Spilleren AS indeks 52, nr. 9 796 · sammenlign