Asfaltkompaniet AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 642 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 518 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 71 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Asfaltkompaniet AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,8 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 49,6 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 10,8 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 10,4 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 38,4 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 49,6 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,02 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,97 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −1,0 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 5,07 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Asfaltkompaniet AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Asfaltkompaniet AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Asfaltkompaniet AS har score 71 for 2025, rang 2 518 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 87 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,8 % mot median 4,5 %. Konsistens: persentil 73 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 37 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,0 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Asfaltkompaniet AS hadde en driftsmargin på 10,8 % og en egenkapitalandel på 49,6 % i 2025, og er nr. 2 518 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 6,6 % til 10,8 % og egenkapitalandelen steg fra 39,3 % til 49,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 21 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 25 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 71 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | 37 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Asfaltkompaniet AS?
Driftsmarginen var 10,8 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,4 %.
Hvor solid er Asfaltkompaniet AS?
Egenkapitalandelen var 49,6 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 1,02 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Asfaltkompaniet AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,97 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Asfaltkompaniet AS i Bygg og anlegg?
Asfaltkompaniet AS er nr. 2 518 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 642 av 5 557. Omsetningen endret seg −1,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930272124
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (42.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. januar 2025
- Stiftet
- 31. oktober 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Hestnesveien 39, 7168 LYSØYSUNDET (ØRLAND)
- Kommune
- Ørland rang 6–13 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Erik Hagen Ekseth
- Styrets leder
- Erik Hagen Ekseth
- Revisor
- Systemrevisjon Fosen AS
- Regnskapsfører
- Stadsbygd Regnskapskontor AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 71 | 71 | |
| Rang | 15 044 | 2 745 | 2 518 | |
| Driftsmargin | 2,2 % | 6,6 % | 10,8 % | |
| Totalrentabilitet | 13,8 % | 44,8 % | 38,4 % | |
| Egenkapitalandel | 9,6 % | 39,3 % | 49,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,53 | 1,97 | |
| Omsetningsvekst | – | 64,0 % | −1,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,6 MNOK | 25,6 MNOK | 25,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 1,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 1,6 MNOK | 2,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 1,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,5 MNOK | 3,8 MNOK | 7,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,8 MNOK | 2,7 MNOK | 5,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 1,5 MNOK | 3,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 1,5 MNOK | 3,6 MNOK |
| Sum gjeld | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK | 3,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK | 2,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6872316.
Videre
Lignende selskaper
- VVS-Team AS indeks 71, nr. 2 514 · sammenlign
- Ofoten Maskin AS indeks 71, nr. 2 515 · sammenlign
- ELEKTRO 12:24 AS indeks 71, nr. 2 516 · sammenlign
- SJ Byggmontasje AS indeks 71, nr. 2 519 · sammenlign
- Øystese Elektriske AS indeks 71, nr. 2 520 · sammenlign