Atico Solør AS
Score · regnskapsår 2025
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 72 av 308 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 505 av 1 997 · Helse og omsorg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 57 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Atico Solør AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 308 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,5 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel 60,6 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 26 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 5,5 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | 5,5 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 18,7 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 60,6 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,15 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 2,2 % | 4,9 % |
| Omsetning per ansatt | 0,49 MNOK | 1,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør Atico Solør AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (308 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Atico Solør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Atico Solør AS har score 62 for 2025, rang 505 av 1 997 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 82 mot sammenlignbare. Likviditet: persentil 67 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,15 mot median 1,42.
Svakest: Vekst: persentil 40 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 2,2 % mot median 4,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Atico Solør AS hadde en driftsmargin på 5,5 % og en egenkapitalandel på 60,6 % i 2025, og er nr. 505 av 1 997 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 49,1 % til 60,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 57 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 66 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 40 | vekt 15 % |
| Konsistens | 82 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Atico Solør AS?
Driftsmarginen var 5,5 % i 2025, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,7 %.
Hvor solid er Atico Solør AS?
Egenkapitalandelen var 60,6 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 0,65 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Atico Solør AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,15 i 2025 (median 1,42).
Hvordan står Atico Solør AS i Helse og omsorg?
Atico Solør AS er nr. 505 av 1 997 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 72 av 308. Omsetningen endret seg 2,2 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930323802
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Helse og omsorg (88.993)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 53 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 24. oktober 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Industrivegen 26, 2270 FLISA (ÅSNES)
- Kommune
- Åsnes rang 40 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 49 | 60 | 62 | |
| Rang | 960 | 587 | 505 | |
| Driftsmargin | 4,2 % | 5,1 % | 5,5 % | |
| Totalrentabilitet | 16,5 % | 20,0 % | 18,7 % | |
| Egenkapitalandel | 35,0 % | 49,1 % | 60,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,87 | 2,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,8 % | 2,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21,6 MNOK | 25,5 MNOK | 26,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,5 MNOK | 6,6 MNOK | 7,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,5 MNOK | 6,3 MNOK | 6,6 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 3,3 MNOK | 4,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 2,2 MNOK | 3,7 MNOK |
| Sum gjeld | 3,6 MNOK | 3,4 MNOK | 3,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,6 MNOK | 3,4 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6472537.
Videre
Lignende selskaper
- Skjold Kompetanse AS indeks 62, nr. 500 · sammenlign
- Ime Verksted AS indeks 62, nr. 502 · sammenlign
- Brisk Karriere AS indeks 62, nr. 503 · sammenlign
- Skaustua Omsorg AS indeks 62, nr. 507 · sammenlign
- Kveik Formidling AS indeks 62, nr. 516 · sammenlign