Lars Uvaag AS

Org.nr. 930342262 · Indre Østfold · Stiftet 2022 · 5 ansatte

Score · regnskapsår 2024

75av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 442 av 5 343 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 665 av 19 401 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Lars Uvaag AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 5 343 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 17,4 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 37,4 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 17,4 % 4,7 % 93 %
Resultatmargin 14,9 % 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,4 % 11,0 % 65 %
Egenkapitalandel 37,4 % 34,8 % 54 %
Gjeldsgrad 1,67 1,72 51 %
Likviditetsgrad 1 3,54 1,49 95 %
Omsetningsvekst 114,6 % 4,0 % 96 %
Omsetning per ansatt2,11 MNOK1,67 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 75 gjør Lars Uvaag AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 343 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Lars Uvaag AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Lars Uvaag AS hadde en driftsmargin på 17,4 % og en egenkapitalandel på 37,4 % i 2024, og er nr. 1 665 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 115 % og egenkapitalandelen steg fra 5,4 % til 37,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 12 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,2 MNOK 10,0 12 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,8 MNOK
minus netto gjeld 2,4 MNOK
8,0 12 MNOK
P/B Egenkapital: 4,3 MNOK 1,0 4 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet79 vekt 30 %
Soliditet53 vekt 25 %
Likviditet95 vekt 15 %
Vekst96 vekt 15 %
Konsistens64 vekt 15 %

Varighet: 57 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Lars Uvaag AS?

Driftsmarginen var 17,4 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,4 %.

Hvor solid er Lars Uvaag AS?

Egenkapitalandelen var 37,4 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,67 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i Lars Uvaag AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,54 i 2024 (median 1,49).

Hvordan står Lars Uvaag AS i Bygg og anlegg?

Lars Uvaag AS er nr. 1 665 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 442 av 5 343. Omsetningen endret seg 114,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
930342262
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
5 registrert 10. juli 2026
Stiftet
2. november 2022 4 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Tenorveien 30, 1859 SLITU (INDRE ØSTFOLD)
Kommune
Indre Østfold rang 8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks387580
Rang12 3811 665738
Driftsmargin9,5 %17,4 %18,3 %
Totalrentabilitet6,4 %16,4 %23,4 %
Egenkapitalandel5,4 %37,4 %47,2 %
Likviditetsgrad 11,463,543,29
Omsetningsvekst–114,6 %65,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,9 MNOK10,5 MNOK17,4 MNOK
Driftsresultat0,5 MNOK1,8 MNOK3,2 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK1,6 MNOK2,8 MNOK
Årsresultat0,4 MNOK1,2 MNOK2,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK
Sum eiendeler7,3 MNOK11,5 MNOK13,7 MNOK
Omløpsmidler1,8 MNOK5,6 MNOK8,1 MNOK
Egenkapital0,4 MNOK4,3 MNOK6,5 MNOK
Opptjent egenkapital0,4 MNOK1,6 MNOK3,8 MNOK
Sum gjeld6,9 MNOK7,2 MNOK7,2 MNOK
Kortsiktig gjeld1,2 MNOK1,6 MNOK2,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5749367.