Enny AS

Org.nr. 930453781 · Bærum · Stiftet 2022 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2025

31av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 210 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 471 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Enny AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 439 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −34,8 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel −3,4 % (median 33,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 7. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter26 MNOK20 MNOK
Driftsmargin −34,8 % 5,6 % 6 %
Resultatmargin −34,4 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −35,6 % 13,9 % 6 %
Egenkapitalandel −3,4 % 33,2 % 7 %
Gjeldsgrad – 1,75 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 3,49 1,43 93 %
Omsetningsvekst 73,4 % 8,5 % 91 %
Omsetning per ansatt3,67 MNOK1,64 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 31 gjør Enny AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 439 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Enny AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Enny AS har score 31 for 2025, rang 3 471 av 4 183 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 93 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,49 mot median 1,43. Vekst: persentil 91 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 73,4 % mot median 8,5 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −3,4 % mot median 33,2 %. Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −34,8 % mot median 5,6 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Enny AS med 32,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 31,5 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Enny AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Enny AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−67,0 %4,8 % −19,9 prosentpoeng −0,5 prosentpoeng −19,5 prosentpoeng
2025−34,8 %5,6 % +32,3 prosentpoeng +0,8 prosentpoeng +31,5 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Enny AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Enny AS økte 32,3 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Enny AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt99,0108,8127,9146,4158,3155,2 (så langt)
Endring fra året før+9,8 %+9,9 %+17,5 %+14,5 %+8,1 %−1,9 %
Selskapets driftsmargin––−47,1 %−67,0 %−34,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Enny AS økte 32,3 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser per år og driftsmarginen til Enny AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt99,4113,5108,3106,9110,7126,1 (så langt)
Endring fra året før+35,1 %+14,2 %−4,6 %−1,3 %+3,6 %+13,9 %
Selskapets driftsmargin––−47,1 %−67,0 %−34,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Enny AS økte 32,3 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet per år og driftsmarginen til Enny AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt98,3121,6139,4131,0139,1158,0 (så langt)
Endring fra året før+29,9 %+23,7 %+14,6 %−6,0 %+6,2 %+13,6 %
Selskapets driftsmargin––−47,1 %−67,0 %−34,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Enny AS økte 32,3 prosentpoeng.

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Enny AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt100,0103,6107,5111,2114,7119,4 (så langt)
Endring fra året før+1,2 %+3,5 %+3,8 %+3,4 %+3,2 %+4,2 %
Selskapets driftsmargin––−47,1 %−67,0 %−34,8 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Enny AS økte 32,3 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til Enny AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin––−47,1 %−67,0 %−34,8 %–

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Enny AS økte 32,3 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Enny AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−47,1 %−67,0 %−34,8 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Enny AS økte 32,3 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Enny AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−47,1 %−67,0 %−34,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Enny AS økte 32,3 prosentpoeng.

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Enny AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt90,590,996,0100,9105,6109,2 (så langt)
Endring fra året før+7,4 %+0,5 %+5,6 %+5,2 %+4,7 %+3,4 %
Selskapets driftsmargin––−47,1 %−67,0 %−34,8 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Enny AS hadde en driftsmargin på −34,8 % og en egenkapitalandel på −3,4 % i 2025, og er nr. 3 471 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −67,0 % til −34,8 % og egenkapitalandelen falt fra 71,2 % til −3,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −8,9 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −9,1 MNOK 15,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −0,8 MNOK 3,2 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −3,4 % (median 33,2 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −34,4 % (median 5,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −34,8 % (median 5,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet6 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet93 vekt 15 %
Vekst91 vekt 15 %
Konsistens8 vekt 15 %

Varighet: 38 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Enny AS?

Driftsmarginen var −34,8 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −35,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Enny AS?

Egenkapitalandelen var −3,4 % i 2025 (median 33,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Enny AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,49 i 2025 (median 1,43).

Hvordan står Enny AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Enny AS er nr. 3 471 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 210 av 1 439. Omsetningen endret seg 73,4 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

OBOS BBL eier 100 % av aksjene i OBOS Aksjeinvesteringer AS.

OBOS Aksjeinvesteringer AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Bygg og anlegg (2 selskaper), Informasjon og kommunikasjon (1 selskap), Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap), Kraft og energi (1 selskap) 5 av 5 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
68 i alt. Tønsberg 41, Drammen 20, Bærum 7 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Negativ egenkapital
2 selskaper: Enny AS, Enny Asset Management AS
Underskudd
3 selskaper: Bluetec AS, Enny AS, Enny Asset Management AS
Endret 2024–2025
4 selskaper kom inn i konsernet: Bluetec AS, Enny AS, Enny Asset Management AS, On Property AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • OBOS Aksjeinvesteringer AS operativt · Bygg og anlegg
    • Enny AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 31 · nr. 3471 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning · negativ egenkapital
    • Bluetec AS eid 98 % · operativt · indeks 42 · nr. 13376 av 20338 i Bygg og anlegg
    • On Property AS eid 100 % · operativt · indeks 68 · nr. 512 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
930453781
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
7 registrert 10. september 2026
Stiftet
1. desember 2022 3 år i drift
Aksjekapital
3,21 MNOK
Forretningsadresse
Strandveien 15, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.enny.no
Selskapets forretningskommune, Bærum. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: OBOS Aksjeinvesteringer AS (100 %)
Øverste eier: OBOS BBL

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Enny Asset Management AS (100 %)

Har eierandeler i: Enny Asset Management AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 7. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks394431
Rang2 6862 6023 471
Driftsmargin−47,1 %−67,0 %−34,8 %
Totalrentabilitet−47,8 %−84,4 %−35,6 %
Egenkapitalandel44,1 %71,2 %−3,4 %
Likviditetsgrad 11,792,303,49
Omsetningsvekst–−18,6 %73,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter18,2 MNOK14,8 MNOK25,7 MNOK
Driftsresultat−8,6 MNOK−9,9 MNOK−8,9 MNOK
Resultat før skatt−8,3 MNOK−9,6 MNOK−8,8 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−8,3 MNOK−9,6 MNOK−8,8 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,7 MNOK
Sum eiendeler17,4 MNOK11,3 MNOK23,0 MNOK
Omløpsmidler17,4 MNOK7,5 MNOK10,8 MNOK
Egenkapital7,7 MNOK8,1 MNOK−0,8 MNOK
Opptjent egenkapital–0,0 MNOK−3,4 MNOK
Sum gjeld9,7 MNOK3,3 MNOK23,8 MNOK
Kortsiktig gjeld9,7 MNOK3,3 MNOK3,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 6977786.