Defendor Security AS
Score · regnskapsår 2025
19av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 082 av 2 256 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 774 av 4 037 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og robusthet 9 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Defendor Security AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 252 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −6,5 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel −65,5 % (median 28,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −6,5 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | −7,4 % | 3,1 % |
| Totalrentabilitet | −38,2 % | 8,7 % |
| Egenkapitalandel | −65,5 % | 28,1 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,56 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | 3,2 % | 8,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,64 MNOK | 0,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 19 gjør Defendor Security AS det bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 256 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Defendor Security AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Defendor Security AS har score 19 for 2025, rang 3 774 av 4 037 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 44 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 3,2 % mot median 8,2 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −65,5 % mot median 28,1 %. Lønnsomhet: persentil 12 mot sammenlignbare, driftsmargin −6,5 % mot median 3,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −65,5 % (median 28,1 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,56 (median 1,27).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −7,4 % (median 3,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Defendor Security AS med 0,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Defendor Security AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −5,5 % | 3,8 % | −10,2 prosentpoeng | +0,0 prosentpoeng | −10,2 prosentpoeng |
| 2025 | −6,5 % | 3,6 % | −0,9 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −0,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Defendor Security AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til Defendor Security AS falt 0,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | −5,5 % | −6,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Defendor Security AS falt 0,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | −5,5 % | −6,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Defendor Security AS falt 0,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | −5,5 % | −6,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Defendor Security AS falt 0,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | −5,5 % | −6,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til Defendor Security AS falt 0,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | −5,5 % | −6,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Defendor Security AS hadde en driftsmargin på −6,5 % og en egenkapitalandel på −65,5 % i 2025, og er nr. 3 774 av 4 037 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra −16,3 % til −65,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,1 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,7 | ikke meningsfull |
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Business & Consumer Services, Office Equipment & Services.
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −65,5 % (median 28,1 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,56 (median 1,27).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,4 % (median 3,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −6,5 % (median 3,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 12 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 20 % |
| Likviditet | 14 | vekt 5 % |
| Vekst | 44 | vekt 25 % |
| Konsistens | 23 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 27 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Defendor Security AS?
Driftsmarginen var −6,5 % i 2025, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −38,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Defendor Security AS?
Egenkapitalandelen var −65,5 % i 2025 (median 28,1 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Defendor Security AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,56 i 2025 (median 1,27). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Defendor Security AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Defendor Security AS er nr. 3 774 av 4 037 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 082 av 2 256. Omsetningen endret seg 3,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930460990
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (80.010)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 11 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 28. november 2022 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Leilighetsnummer 712, Parkveien 64, 0254 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.defendor.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 22 | 19 | |
| Rang | 2 428 | 3 560 | 3 774 | |
| Driftsmargin | 4,6 % | −5,5 % | −6,5 % | |
| Totalrentabilitet | 9,8 % | −24,0 % | −38,2 % | |
| Egenkapitalandel | 8,6 % | −16,3 % | −65,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,81 | 0,34 | 0,56 | |
| Omsetningsvekst | – | 99,6 % | 3,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,4 MNOK | 6,9 MNOK | 7,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,4 MNOK | −0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,4 MNOK | −0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,4 MNOK | −0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,6 MNOK | 1,5 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | −0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | −0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6686544.
Videre
Lignende selskaper
- A4 Renhold AS indeks 19, nr. 3 767 · sammenlign
- S2m Bemanning AS indeks 19, nr. 3 768 · sammenlign
- Rørvikfly AS indeks 19, nr. 3 769 · sammenlign
- Kines Renhold AS indeks 19, nr. 3 770 · sammenlign
- Reke Event AS indeks 19, nr. 3 771 · sammenlign