Resab Engineering AS

Org.nr. 930461652 · Oslo · Stiftet 2022 · 5 ansatte

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2023

63av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 965 av 3 333 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 505 av 5 343 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og robusthet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Resab Engineering AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 3 332 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 26,1 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 26,2 % (median 40,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 8. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 26,1 % 5,9 % 82 %
Resultatmargin 25,6 % 5,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 62,4 % 11,9 % 94 %
Egenkapitalandel 26,2 % 40,8 % 35 %
Gjeldsgrad 2,82 1,17 27 %
Likviditetsgrad 1 1,29 1,60 36 %
Omsetningsvekst – 1,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,84 MNOK0,78 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 63 gjør Resab Engineering AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 333 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Resab Engineering AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Resab Engineering AS hadde en driftsmargin på 26,1 % og en egenkapitalandel på 26,2 % i 2023, og er nr. 1 505 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 10 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,8 MNOK 14,9 13 MNOK 8 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,1 MNOK
minus netto gjeld −0,4 MNOK (grovt tall)
14,3 16 MNOK 10 MNOK
P/B Egenkapital: 0,5 MNOK 2,3 1 MNOK 1 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel16 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering10 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)0 MNOK
Egenkapitalverdi10 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet88 vekt 40 %
Soliditet31 vekt 20 %
Likviditet36 vekt 5 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens45 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Resab Engineering AS?

Driftsmarginen var 26,1 % i 2023, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 62,4 %.

Hvor solid er Resab Engineering AS?

Egenkapitalandelen var 26,2 % i 2023 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 2,82 (median 1,17).

Hvordan er likviditeten i Resab Engineering AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,29 i 2023 (median 1,60).

Hvordan står Resab Engineering AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Resab Engineering AS er nr. 1 505 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 965 av 3 333.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Sabic Holding AS. Personer vises ikke med navn.

Sabic Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
5 i alt. Oslo 5 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
1 selskap: Resab Engineering AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Sabic Holding AS ikke i datagrunnlaget
    • Resab Engineering AS du er her eid 60 % · operativt · indeks 23 · nr. 5037 av 5554 i Teknisk tjenesteyting og forskning

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
930461652
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
5 registrert 10. januar 2026
Stiftet
24. november 2022 3 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Innspurten 11C, 0663 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3 (én eier har over halvparten)
Største eier
60,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Sabic Holding AS (60 %)
Øverste eier: privatperson
  • Sabic Holding AS · 60,0 %
  • Sagvik Holding AS · 20,0 %
  • Pennybridge AS · 20,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 8. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks636223
Rang1 5051 5245 037
Driftsmargin26,1 %19,2 %−6,4 %
Totalrentabilitet62,4 %37,1 %−15,4 %
Egenkapitalandel26,2 %28,8 %26,0 %
Likviditetsgrad 11,291,531,42
Omsetningsvekst–125,7 %−15,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,2 MNOK9,5 MNOK8,0 MNOK
Driftsresultat1,1 MNOK1,8 MNOK−0,5 MNOK
Resultat før skatt1,1 MNOK1,7 MNOK−0,6 MNOK
Skattekostnad–0,4 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,8 MNOK1,4 MNOK−0,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler1,8 MNOK4,9 MNOK3,3 MNOK
Omløpsmidler1,7 MNOK3,5 MNOK2,0 MNOK
Egenkapital0,5 MNOK1,4 MNOK0,9 MNOK
Opptjent egenkapital0,4 MNOK1,4 MNOK0,8 MNOK
Sum gjeld1,3 MNOK3,5 MNOK2,4 MNOK
Kortsiktig gjeld1,3 MNOK2,3 MNOK1,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 8. november 2026, regnskaps-id 4579061.