Seapoint Båtsfjord AS
Score · regnskapsår 2024
16av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 979 av 1 021 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 916 av 1 994 · Sjømat
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 1 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Seapoint Båtsfjord AS ligger 34 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 021 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −321,2 % (median 7,7 %) og egenkapitalandel −157,8 % (median 32,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −321,2 % | 7,7 % |
| Resultatmargin | −356,8 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | −302,6 % | 4,5 % |
| Egenkapitalandel | −157,8 % | 32,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,56 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,23 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | 81,9 % | −4,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 16 gjør Seapoint Båtsfjord AS det bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 021 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Seapoint Båtsfjord AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Seapoint Båtsfjord AS hadde en driftsmargin på −321,2 % og en egenkapitalandel på −157,8 % i 2024, og er nr. 1 916 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −201,0 % til −321,2 % og egenkapitalandelen falt fra −34,9 % til −157,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −157,8 % (median 32,5 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,23 (median 1,60).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −356,8 % (median 3,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −321,2 % (median 7,7 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 81,9 % (median −4,2 %); Likviditetsgrad 1 0,23 (median 1,60).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 13,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 1 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 5 | vekt 15 % |
Varighet: 10 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Seapoint Båtsfjord AS?
Driftsmarginen var −321,2 % i 2024, mot en median på 7,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −302,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Seapoint Båtsfjord AS?
Egenkapitalandelen var −157,8 % i 2024 (median 32,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Seapoint Båtsfjord AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,23 i 2024 (median 1,60). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Seapoint Båtsfjord AS i Sjømat?
Seapoint Båtsfjord AS er nr. 1 916 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 979 av 1 021. Omsetningen endret seg 81,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930542903
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (10.203)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. november 2022 3 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Hamnevegen 57, 5200 OS (BJØRNAFJORDEN)
- Kommune
- Bjørnafjorden rang 1 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 4 | 16 | 58 | |
| Rang | 2 029 | 1 916 | 675 | |
| Driftsmargin | −201,0 % | −321,2 % | 103,1 % | |
| Totalrentabilitet | −32,2 % | −302,6 % | 36,0 % | |
| Egenkapitalandel | −34,9 % | −157,8 % | 69,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,28 | 0,23 | 0,45 | |
| Omsetningsvekst | – | 81,9 % | −50,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,7 MNOK | 3,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | −3,4 MNOK | −9,9 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,7 MNOK | −11,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Årsresultat | −3,7 MNOK | −11,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,5 MNOK | 3,3 MNOK | 5,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | −3,7 MNOK | −5,2 MNOK | 4,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −3,7 MNOK | −6,2 MNOK | 3,1 MNOK |
| Sum gjeld | 14,1 MNOK | 8,5 MNOK | 1,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,2 MNOK | 2,9 MNOK | 1,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6321219.
Videre
Lignende selskaper
- Dwn AS indeks 16, nr. 1 914 · sammenlign
- Heggøy Junior AS indeks 15, nr. 1 919 · sammenlign
- MS Haugen AS indeks 15, nr. 1 920 · sammenlign
- Sørholmen AS indeks 15, nr. 1 921 · sammenlign
- L SJØ & Maskin AS indeks 15, nr. 1 922 · sammenlign