Efficiency AS
Score · regnskapsår 2024
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 684 av 11 054 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 469 av 22 213 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Efficiency AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 047 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 38,5 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 33,5 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 38,5 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 38,6 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 51,5 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 33,5 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,98 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 4,4 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Efficiency AS det bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 054 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Efficiency AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Efficiency AS hadde en driftsmargin på 38,5 % og en egenkapitalandel på 33,5 % i 2024, og er nr. 7 469 av 22 213 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 59,8 % til 33,5 % og driftsmarginen steg fra 31,3 % til 38,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 27 | vekt 15 % |
| Vekst | 54 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 65 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Efficiency AS?
Driftsmarginen var 38,5 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 51,5 %.
Hvor solid er Efficiency AS?
Egenkapitalandelen var 33,5 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,98 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Efficiency AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,14 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Efficiency AS i Handel?
Efficiency AS er nr. 7 469 av 22 213 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 684 av 11 054. Omsetningen endret seg 4,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930642843
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.180)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. desember 2022 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Rosenlundveien 43, 5146 FYLLINGSDALEN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. januar 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 59 | 63 | |
| Rang | 3 704 | 7 469 | 5 660 | |
| Driftsmargin | 31,3 % | 38,5 % | 55,0 % | |
| Totalrentabilitet | 72,1 % | 51,5 % | 65,6 % | |
| Egenkapitalandel | 59,8 % | 33,5 % | 28,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,14 | 1,25 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,4 % | 54,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK | 3,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 1,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 1,5 MNOK | 2,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 1,1 MNOK | 2,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5689175.
Videre
Lignende selskaper
- Intersport Sauda AS indeks 59, nr. 7 467 · sammenlign
- Jannes AS indeks 59, nr. 7 468 · sammenlign
- Markeveien 10 AS indeks 59, nr. 7 472 · sammenlign
- Handelsdata AS indeks 59, nr. 7 474 · sammenlign
- Elvetun Eigedom AS indeks 59, nr. 7 476 · sammenlign