MULTI & Farge AS
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 442 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 972 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 25 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
MULTI & Farge AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,7 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 15,8 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 12,7 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 12,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 60,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 15,8 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 5,31 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 116,5 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,71 MNOK | 0,88 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør MULTI & Farge AS det bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- MULTI & Farge AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
MULTI & Farge AS har score 58 for 2025, rang 6 972 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 91 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 116,5 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 88 mot sammenlignbare, driftsmargin 12,7 % mot median 3,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 25 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 15,8 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 38 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,15 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 116,5 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 1,15 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
MULTI & Farge AS hadde en driftsmargin på 12,7 % og en egenkapitalandel på 15,8 % i 2025, og er nr. 6 972 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −117,0 % til 15,8 % og omsetningen økte med 116 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 116,5 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 1,15 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 25 | vekt 25 % |
| Likviditet | 38 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 26 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er MULTI & Farge AS?
Driftsmarginen var 12,7 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 60,4 %.
Hvor solid er MULTI & Farge AS?
Egenkapitalandelen var 15,8 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 5,31 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i MULTI & Farge AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,15 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står MULTI & Farge AS i Bygg og anlegg?
MULTI & Farge AS er nr. 6 972 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 442 av 12 873. Omsetningen endret seg 116,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930800198
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.340)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 28. oktober 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Hellerudveien 1B, 0672 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 9. februar 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 6 | 14 | 58 | |
| Rang | 17 752 | 18 418 | 6 972 | |
| Driftsmargin | −15,6 % | −2,9 % | 12,7 % | |
| Totalrentabilitet | −52,9 % | −18,9 % | 60,4 % | |
| Egenkapitalandel | −49,9 % | −117,0 % | 15,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,67 | 0,46 | 1,15 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,3 % | 116,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK | 5,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 0,4 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,4 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,4 MNOK | −0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,4 MNOK | −0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6789274.
Videre
Lignende selskaper
- R&R Byggservice AS indeks 58, nr. 6 968 · sammenlign
- Ibuild AS indeks 58, nr. 6 970 · sammenlign
- Varmekonsulenten AS indeks 58, nr. 6 975 · sammenlign
- Snekker J Olsen AS indeks 58, nr. 6 977 · sammenlign
- Paulsen Drift AS indeks 58, nr. 6 979 · sammenlign