Cetintas AS

Org.nr. 931093525 · Sandnes · Stiftet 2023 · 15 ansatte

Score · regnskapsår 2025

28av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 6 292 av 7 418 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 215 av 22 949 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 15 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Cetintas AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 418 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,9 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 9,4 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter17 MNOK20 MNOK
Driftsmargin −0,9 % 3,4 % 18 %
Resultatmargin −0,9 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −7,6 % 10,0 % 12 %
Egenkapitalandel 9,4 % 36,3 % 18 %
Gjeldsgrad 9,64 1,51 11 %
Likviditetsgrad 1 1,08 1,73 18 %
Omsetningsvekst 29,0 % 5,7 % 84 %
Omsetning per ansatt1,11 MNOK2,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 28 gjør Cetintas AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 418 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Cetintas AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Cetintas AS har score 28 for 2025, rang 19 215 av 22 949 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 84 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 29,0 % mot median 5,7 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 15 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,9 % mot median 3,4 %. Soliditet: persentil 15 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 9,4 % mot median 36,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Cetintas AS hadde en driftsmargin på −0,9 % og en egenkapitalandel på 9,4 % i 2025, og er nr. 19 215 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 30,5 % til 9,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,2 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,4 % (median 36,3 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,9 % (median 3,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,9 % (median 3,4 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 29,0 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 1,08 (median 1,73).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet15 vekt 30 %
Soliditet15 vekt 25 %
Likviditet18 vekt 15 %
Vekst84 vekt 15 %
Konsistens32 vekt 15 %

Varighet: 41 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Cetintas AS?

Driftsmarginen var −0,9 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −7,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Cetintas AS?

Egenkapitalandelen var 9,4 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 9,64 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Cetintas AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,08 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Cetintas AS i Handel?

Cetintas AS er nr. 19 215 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 6 292 av 7 418. Omsetningen endret seg 29,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
931093525
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
15 registrert 10. august 2026
Stiftet
14. mars 2023 3 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Juvelveien 23, 4321 SANDNES
Kommune
Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks504628
Rang10 44012 96419 215
Driftsmargin3,2 %0,7 %−0,9 %
Totalrentabilitet12,9 %4,0 %−7,6 %
Egenkapitalandel39,3 %30,5 %9,4 %
Likviditetsgrad 11,621,431,08
Omsetningsvekst–93,0 %29,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,7 MNOK12,9 MNOK16,7 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK0,1 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK0,1 MNOK−0,2 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,1 MNOK−0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,6 MNOK2,3 MNOK1,9 MNOK
Omløpsmidler1,6 MNOK2,3 MNOK1,9 MNOK
Egenkapital0,6 MNOK0,7 MNOK0,2 MNOK
Opptjent egenkapital0,1 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld1,0 MNOK1,6 MNOK1,8 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK1,6 MNOK1,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6932586.

Lignende selskaper